اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل با ata

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل با ata

یه مشکلی قدیمی دارم با الستیکس که هنوزم اذیت می کنه و راه حلی براش پیدا نکردم
    الان سرور ما پینگ داره و با ipphone و softphone راحت کار می کنه و پایدار هست و یوزرها تماس داخلی و شهری هم برقرار می کنند ولی چند تا داخلی روی ata های برند اتکام ست کردم که روزی دو سه بار unregister می شن و وقتی با یه فاصله ای خاموش روشن می کنیم درست می شه در حالی که هنگام قطعی سرور پینگ داره و ipphone ها هم رجیستر هستند از دوستان کسی راه حلی داره خودم فکر می کنم مشکل از شبکه داخلی و nat باشه .

ببینم این ata ها خیلی قدیمی هستن؟
    کلا این برند atcom خیلی ادیت میکنه
    من با کارت e1 چهار پورتش درگیرم.
    حالا محض احتیاط iptable رو off کن و selinux رو هم disable کن.
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

نوشته شده توسط MS.Vahid مشاهده پست
      ببینم این ata ها خیلی قدیمی هستن؟
      کلا این برند atcom خیلی ادیت میکنه
      من با کارت e1 چهار پورتش درگیرم.
      حالا محض احتیاط iptable رو off کن و selinux رو هم disable کن.
      آره مشکل زیاد دارند
      این دو تا گزینه رو من داخل تنظیمات ata پیدا نکردم می شه بفرمائید کجاست و چیکار می کنه؟

کامنت

الان یه سرور جدید راه انداختیم و از ipphone های simton t20p استفاده می کنیم اما باز همین مشکل هست مطمئن هستم که مشکل از سرور و گوشی ها نیست در واقع مشکل از اینترنت و isp هست وقتی اینترنت قطع می شه اکثر مواقع گوشی ها no service هستند و با وصل مجدد اینترنت هم همینطوری باقی می مونند

کامنت

نوشته شده توسط yari67 مشاهده پست
          یه مشکلی قدیمی دارم با الستیکس که هنوزم اذیت می کنه و راه حلی براش پیدا نکردم
          الان سرور ما پینگ داره و با ipphone و softphone راحت کار می کنه و پایدار هست و یوزرها تماس داخلی و شهری هم برقرار می کنند ولی چند تا داخلی روی ata های برند اتکام ست کردم که روزی دو سه بار unregister می شن و وقتی با یه فاصله ای خاموش روشن می کنیم درست می شه در حالی که هنگام قطعی سرور پینگ داره و ipphone ها هم رجیستر هستند از دوستان کسی راه حلی داره خودم فکر می کنم مشکل از شبکه داخلی و nat باشه .
          سلام دوست عزیز
          بعید هست مشکل از شبکه باشه . با ata دیگه ای که برندش هم فرق کنه تست کردین ببینید این مشکل رو دارید یا نه ؟ گفتم شاید ata ها مشکل داشته باشند .
          راستی این ata ها اگه اشتباه نکنم داخل تنظیماتشون یه گزینه دارند مربوط به تایم اوت داخلی هستش که میتونی توی اون براساس ثانیه تعریف کنی که در صورتی داخلی از ریجیستر در اومد بعد از مثلا 5 یا 10 یا 100 ثاینه خودش رو رفرش کنه که به سرور وصل بشه .

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

بله این کارو کردم بازم همون مشکل هست مشکل از شبکه اینترنت هست مطمئمن هستم

کامنت

توی شبکه تون اگه میکروتیک دارید توش میشه تعریف کرد که یه آی پی خاص که میتونه آی پی ATA باشه رو موقع قطعی لینکش رو چک کنه اگه down هست یه بار رفرشش کنه که up بشه .

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
                توی شبکه تون اگه میکروتیک دارید توش میشه تعریف کرد که یه آی پی خاص که میتونه آی پی ATA باشه رو موقع قطعی لینکش رو چک کنه اگه down هست یه بار رفرشش کنه که up بشه .
                :whistle:

نه نداریم ولی با رفرش مشکل حل نمی شه حتی وقتی خاموش روشن سریع هم می کنی مشکل حل نمی شه حتما باید یه چند دقیقه ای صبر کنی در ضمن در تمام مدت گوشی آی پی گرفته(در هر حالتی )ولی رجیستر نمی شه

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                در حال انجام ...
                X