کانال تلگرام منطقه لینوکسی ها
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20

موضوع: آموزش راه اندازی vpn server pptp در میکروتیک

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    0
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    سلام وقت همگی به خیر
    دوستان چطوری می شه یه VPN Server زد که Subnet mask ی که به کلاینت ها می ده 255.255.255.0 باشه

با تشکر

Moderator
    تشکر ها
    84
    1
    میزان امتیاز
    5
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط t0tem نمایش پست ها
    سلام وقت همگی به خیر
    دوستان چطوری می شه یه VPN Server زد که Subnet mask ی که به کلاینت ها می ده 255.255.255.0 باشه

با تشکر
    سلام طبق آموزشی که در پست اول گفته شده جلو برید و در قسمتی که قرار هست local address و remote address رو تعریف کنین اونجا رنج آی پی بدین. به این صورت :
    192.168.1.1/24
    تهش که اسلاش 24 بزنین همون سابت مسک که میخواین هستش دقیقا.

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    0
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط paatimar نمایش پست ها
    سلام طبق آموزشی که در پست اول گفته شده جلو برید و در قسمتی که قرار هست local address و remote address رو تعریف کنین اونجا رنج آی پی بدین. به این صورت :
    192.168.1.1/24
    تهش که اسلاش 24 بزنین همون سابت مسک که میخواین هستش دقیقا.
    اونجا که زدم Error می ده، address pool هم می سازم و اسلش می زنم کار نمی کنه

Moderator
    تشکر ها
    84
    1
    میزان امتیاز
    5
    Array
    بله ببخشید من اشتباه گفتم . تو بخش local از شماره یک یا دو آدرس بده و در بخش remote هم آخرین آی پی رو بده که یه رنج کامل بهت بده. به این صورت :
    local : 192.168.1.2
    remote : 192.168.1.254

5. کاربر مقابل از paatimar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    0
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    ممنون دوست عزیز ولی باز هم ساب نت 32 می ده؛ این چیزی که شما گفتید فقط به رنج با 254 تا کلاینت می ده ولی نه الزاما با ساب نت 32؛
    من می خوام کلاینت ها تو BroadCast همدیگه رو ببینن

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    1
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    سلام
    ممکنه با توجه به نیاز مطرح شده در این موضوع هم راهنمایی بفرمایید.

http://www.forum.persianadmins.ir/th...B3%D8%AA%D9%85

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    1
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    ضمنا در آموزشی که دوستان با بزرگورای راهنمایی کردند ، نیازی به تنظیماتی در FireWall نیست ؟؟؟

اگر چه به درستی متصل میشود ، اما من حداقل به سوالی که عرض کردم نرسیدم :
    کانفیگ VPN در میکرونیک(Mikrotik) جهت دسترسی راه دور به یک سیستم

در حال حاضر به یک سیستم در شبکه داخلی خود به کمک Ip Valid و تنظیمات پورت فورواردینگ دسترسی راه (ریموت دستکتاب )دارم.
    اما می خوام جهت امن تر شدن ، ابتدا با زدن VPN به شبکه اونجا وصل بشم و سپس ریموت دستکتاب رو انجام بدم .
    ممکنه راهنمایی بفرمایید .

سپاس فراوان

مدیریت بخش
    تشکر ها
    286
    7
    میزان امتیاز
    5
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahein2 نمایش پست ها
    ضمنا در آموزشی که دوستان با بزرگورای راهنمایی کردند ، نیازی به تنظیماتی در FireWall نیست ؟؟؟

اگر چه به درستی متصل میشود ، اما من حداقل به سوالی که عرض کردم نرسیدم :
    کانفیگ VPN در میکرونیک(Mikrotik) جهت دسترسی راه دور به یک سیستم

در حال حاضر به یک سیستم در شبکه داخلی خود به کمک Ip Valid و تنظیمات پورت فورواردینگ دسترسی راه (ریموت دستکتاب )دارم.
    اما می خوام جهت امن تر شدن ، ابتدا با زدن VPN به شبکه اونجا وصل بشم و سپس ریموت دستکتاب رو انجام بدم .
    ممکنه راهنمایی بفرمایید .

سپاس فراوان
    جواب تون رو توی اون یکی پست دادم. برای تنظیمات فایروال هم باید عرض کنم که چرا احتیاج هست. این رو برای مثال عرض میکنم : در صورتی که بخواهید اگر کسی به شما vpn زد بتونه از اینترنت اونجا هم استفاده کنید توی فایروال باید براش nat تعریف کنید که بتونه اینترنت داشته باشه در غیر اینصورت از طریق اون vpn به شبکه شما وصل میشه ولی فقط میتونه به تجهیزات اونجا ارتباط برقرا کنه و دیگه اینترنتی نداره .
    سال 95 :: دانسته هایمان را به اشتراک میگذاریم
    رویاهای خودت رو دنبال کن

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    0
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    با سلام خدمت دوستان.
    من وی پی ان سرور رو راه اندازی کردم یک رنج ای پی ولید دارم ولی ای پی خود میکرو تیک رو دادم برای کانکشن وی پی ان.۲تا مشکل دارم
    ۱.چطور میتونم از رنج ای پیم یک ای پی اختصاص بدم برای اتصال به وی پی ان چون نمیخوام ای پی خود روتر رو بزارم.
    ۲.چطور میتونم روی یوزر که متصل به سرور میشه محدودیت ایجاد کنم مثلا بگم فقط به یک ای پی با پرت مثلا ۴۴۳ دسترسی داسته باشه پرتهای دیکه این ای پی و کلا دیگر ای پی های داخل شبکه رو نبینه.
    ولی مثلا یویز دیگه محدودیت نداشته باشه و یا ایپی دیگه ای رو ببینه و ای پی های غیر اون رو نبینه.
    ویرایش توسط Habili : 04-05-2016 در ساعت 07:15 AM

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    0
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Habili نمایش پست ها
    همونطور که میبینید من یک سناریو برای شما ترتیب دادم که توی این آموزش میخوام یک vpn server-pptp راه اندازی کنم توی شرکت ، که دیگر همکاران و دوستان اگه خواستند از راه دور به تجهیزاتی که درون شبکه داخلی شرکت هست دسترسی داشته باشند و به شبکه شما وصل بشن .

فایل پیوست 304

اولین مرحله ای که باید انجام بدیم فعال کردن pptp server هست . برای این کار از منوی های سمت چپ روی دکمه ppp کلیک میکنیم سپس از پنچره باز شده روی دکمه pptp server کلیک میکنیم تا پنجره مربوطه باز بشه . در این پنچره ابتدا تیک چک باکس Enable رو بزنین که سرویس pptp server فعال بشه سپس از قسمت Authentication تیک چک باکس های pap , chap , mschap1 , mschap2 رو بزنین تا فعال بشن و بعدش ok کنید .
    فایل پیوست 305
    حالا نوبت تعریف یوزر و پسوردی هست که کلاینت ها اونو توی سیستم شون میزنن که به ما وصل بشن . به تب Secret رفته و روی علامت بعلاوه قرمز رنگ کلیک کرده تا پنجره New PPP Secret باز بشه . در قسمت Name یوزر مون رو مینویسیم و در قسمت پسورد هم پسوردمون رو میزنیم از قسمت Service هم از لیست کشویی pptp رو انتخاب میکنیم .
    حالا باید به سر و ته تانلی که درست کردیم ip بدیم که این ip هرچی که دوست داشتین میتونین بدین که من Local Address رو برابر 200.200.200.2 قرار دادم این ip سمت میکروتیک شماست و Remote Address رو برابر 200.200.200.3 قرار دادم که این ip هم به سیستمی که به میکروتیک vpn زده اختصاص داده خواهد شد. روی دکمه Ok کلیک کنید تا vpn server شما آماده بشه .
    فایل پیوست 306
    خوب شما کافیه که از توی تنظیمات بخش شبکه یک vpn اضافه کنید که در حین ساخت ازتون میپرسه که ip سرور شما چند هست که ip public میکروتیک رو میدین و در قسمت user name و password هم یوزر و پسوردی که در بالا ساختیم رو وارد میکنیم و کانکت رو میزنیم که به سرور vpn که ساختیم وصل بشیم .

ویدیوی این آموزش هم در اسرع وقت پیوست خواهد شد .
    موفق و موید باشید .
    اقای مدیر میشه لژفا مندرو راهنمایی کنید؟

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12