کانال تلگرام منطقه لینوکسی ها
صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 37 از 37

موضوع: آموزش تنظیمات اولیه میکروتیک (,Internet,IP address,DNS,Default Gateway,Time&Date,PPPo)

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    0
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamidp نمایش پست ها
    سلام من یه انتن qrt2 دارم ومیخواستم اینترنت پخش کنم تا فاصله دو سه کیلومتر روی موبایل بگیرم چجوری تنظیمات انجام بدم که قویترین برد داشته باشم
    ممنون میشم از دوستان راهنمایی کنند
    باید موبایلتونم این قدرت رو داشته باشه که مسافت دو کیلومتر ترنسمیشن انجام بده.شما بهتره برای اونجایی که هستید Roaming راه بندازید

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    3
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    با سلام
    من یک میکرو تیک 450g دارم و یک خط اینترنت
    در شبکه یوزرها به دو صورت دسترسی به شبکه و اینترنت دارند
    اولین آی پی اونها به صورت دستی ست شده یا اینکه آی پی از DHCP میکروتیکم میگیرن
    برای کنترل پهنای باند و مدیریت یوزرها اونهایی که از طریق DHCP نشان می دهند مشکلی ندارم اما اونهایی که به صورت دستی ست شده نه می دونم از کجا باید لیستشونو دید نه اینکه جطور مدیریتشون کرد
    ممنون می شم راهنمایی کنید

مدیریت بخش
    تشکر ها
    286
    7
    میزان امتیاز
    5
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط cnmeysam نمایش پست ها
    برای کنترل پهنای باند و مدیریت یوزرها اونهایی که از طریق DHCP نشان می دهند مشکلی ندارم اما اونهایی که به صورت دستی ست شده نه می دونم از کجا باید لیستشونو دید نه اینکه جطور مدیریتشون کرد
    سلام این جمله رو متوجه نشد.
    ببینید درست متوجه شدم شما دو دسته یوزر دارید که یک دسته از DHCP ای پی میگرن و دسته دوم به صورت دستی ip میگیرند. الان شما میخواهید برای این دو دسته پهنای باند رو مدیریت کنید که هر کدوم چقدر آپلود و دانلود داشته باشند ؟
    سال 95 :: دانسته هایمان را به اشتراک میگذاریم
    رویاهای خودت رو دنبال کن

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    3
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir نمایش پست ها
    سلام این جمله رو متوجه نشد.
    ببینید درست متوجه شدم شما دو دسته یوزر دارید که یک دسته از DHCP ای پی میگرن و دسته دوم به صورت دستی ip میگیرند. الان شما میخواهید برای این دو دسته پهنای باند رو مدیریت کنید که هر کدوم چقدر آپلود و دانلود داشته باشند ؟

با سلام خدمت دوست گرامی دقیقاْ درست متوجه شدید بزرگوار...

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    3
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    کسی نیست ما رو راهنمایی کنه آیا؟

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    0
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    سلام ببخشید من میخاستم توی ساخمان یک دانشگاه با حدود 800 دانشجو یک سرویس هات اسپات با میکروتیک راه اندازی کنم ، لطفا به بگید به چه تجهیزاتی نیاز دارم (از جمله اکسس پوینتها ار نظر تعداد و مدل ) الان در حال حاضر بک روتر بورد 750 موجود هست ،
    دارای 5 راهرو هر راه رو حدود 100 متر
    لطفا راهنمایی کنید
    ویرایش توسط میثم : 01-08-2016 در ساعت 08:42 PM

مدیر ارشد
    تشکر ها
    42
    5
    میزان امتیاز
    8
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Habili نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و سروران گرامی .
    توی این آموزش قصد دارم تنظیمات اولیه که باید روی یه میکروتیک انجام بشه از جمله آی پی دادن ؛دادن اینترنت به شبکه و تعریف فایروال و غیره تا جایی که بتونم به صورت تصویری از صفر آموزش بدم .
    و مهم نیست که از چه شرکتی اینترنت دارین وایرلس هست یا کابلی ؛کامل همه رو توضیح میدیم.
    پیش فرض ما اینه که مودم ADSL تون رو روی حالت Bridg گذاشتین . مثل این عکس که من انداختم از پورت مودم ADSL به پورت یک میکروتیک (Eth1) یه کابل شبکه زدم:
    فایل پیوست 232
    نرم افزار WinBox رو اگه ندارین از این لینک (http://www.mikrotik.com/download) دریافت کرده و باز میکنم. منم مثل شما روی Brows میزنیم تا میکروتیک داخل شبکه مون رو پیدا کنه اینجا چون میکروتیک خام هست و هیچ آی پی نداره روی مک آدرسش کلیک میکنم و با یوزر Admin و بدون اینکه پسورد رو بزنین روی Conect کلیک میکنیم تا وارد محیط میکروتیک مون بشیم :
    فایل پیوست 233

اولین مرحله : (تنظیمات IP آدرس)

مطابق عکس از منوهای سمت چپ منوی IP و زیر منوی Address رو انتخاب میکنید که بعدش پنجره Address براتون باز میشه :
    فایل پیوست 234
    روی علامت + قرمز رنگ کلیک کنید تا پنجره آدرس باز بشه.
    بعد در قسمت Address رنج IP که میخواهید به شبکه داده بشه با SubnetMask رو وارد کنید که من 192.168.90.1/24 رو زدم و در قسمت Interface شماره پورت اینترفیس میکروتیک که شبکه رو بش وصل کردین انتخاب میکنید که من اینجا مطابق عکس پورت ۲ میکروتیک رو به شبکه وصل کردم بعدش ok میکنیم:
    فایل پیوست 235
    توجه کنید قسمت Network بعد از اینکه OK کردین خودش به صورت اتوماتیک پر میشه .

توضیح هر کدوم از منوها به شرح *یل میباشد :
    فایل پیوست 236

خب ما تا اینجا تنظیمات IP Address رو به صورت گرافیکی انجام دادیم . دوستانی هم که به محیط شل و کد نویسی علاقه دارند میتونن با این دستورات ip آدرس رو روی میکروتیک ست کنن :

کد PHP:
    [admin@MikroTik] > ip address add interface=ether2 address=192.168.90.1/24 
    اگه میخواهید به صورت کامندی ببینین که چه ip های روی چه اینترفیس های تنظیم شده از این دستور استفاده کنید :
    کد PHP:
    [admin@MikroTik] > ip address print 
    Flagsdisabledinvaliddynamic 

#   ADDRESS            NETWORK         INTERFACE                                   

0   192.168.90.1/24    192.168.90.0    ether2                                      
    [admin@MikroTik] > 
    برای پاک کردن هر کدوم از ip ها میتونید از دستور ip address remove استفاده کنید:
    کد PHP:
    [admin@MikroTik] > ip address remove 0 
    اموزش تصویری این بخش از مهندس هابیلی
    آموزش تنظیمات اولیه میکروتیک (,Internet,IP address,DNS,Default Gateway,Time&Date,PPPo) فايل هاي پيوست شده
    Cyber Security And Research
    .Hassan Shakeri Official Website

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234