کانال تلگرام منطقه لینوکسی ها
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل در share کردن فایل در لینوکس

مدیریت بخش
    تشکر ها
    286
    7
    میزان امتیاز
    5
    Array

مشکل در share کردن فایل در لینوکس

سلام خدمت دوستان عزیز
    من توی ubuntu یه فایل share کردم . هرکی از توی سیستمش میخواد فایل share شده رو ببینه IP سیستم من رو میزنه بعد ازش یوزر و پسورد میخواد . یوزر و پسوردی که اینا وارد میکنن همون یوزر و پسورد سیستم من هست . من اگه پسورد یوزر لینوکسیم رو عوض کنم دیگه کسی نمیتونه فایل share شده رو ببینه . من چطور میتونم یه فایل رو توی اوبونتو شییر کنم که هم بچه ها بش دسترسی داشته باشند و هم من مجبور نباشم پسورد یوزرم رو بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟:69::69:

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    3
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من توی ubuntu یه فایل share کردم . هرکی از توی سیستمش میخواد فایل share شده رو ببینه IP سیستم من رو میزنه بعد ازش یوزر و پسورد میخواد . یوزر و پسوردی که اینا وارد میکنن همون یوزر و پسورد سیستم من هست . من اگه پسورد یوزر لینوکسیم رو عوض کنم دیگه کسی نمیتونه فایل share شده رو ببینه . من چطور میتونم یه فایل رو توی اوبونتو شییر کنم که هم بچه ها بش دسترسی داشته باشند و هم من مجبور نباشم پسورد یوزرم رو بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟:69::69:
    برای اشتراک فایل از لینوکس به ویندوز باید در لینوکس از Samba استفاده کنید و Workgroup سیستم ها رو یکسان تعریف کنید.
    در samba میتونید شاخه ها رو به اشتراک بگذارید و کاربران رو با سطح دسترسی تعریف کنید.
    این کاربرها فقط کاربرهای samba هستند و به کاربران لینوکس ربطی ندارند.

3. کاربر مقابل از mohsen_php عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیریت بخش
    تشکر ها
    286
    7
    میزان امتیاز
    5
    Array
    سلام محسن جان
    من samba رو نصب کردم . و مشکلی توی شیر کردن فایل ها ندارم . فایلی رو که شیر میکنم کاربرای ویندوزی به راحتی میبیننش . فقط مشکلی که هست اینه که اگه کاربری از توی ویندوزش آی پی سرور شیر رو بزنه ازش یوزر و پسورد میخواد که همون یوزر و پسورد خود سرور هستش من میخوام بدون یه جوری میشه پسورد این فایلی که شیر میکنیم رو خودمون تعیین کنیم چی باشه ؟ نه اینکه یوزر پسورد کل سیستم رو بدیم به همه .
    ممنون

مدیر ارشد
    تشکر ها
    299
    30
    میزان امتیاز
    6
    Array
    سلام
    لینک زیر رو چک کنین:
    http://linux-zone.org/forums/thread126.html
    ویرایش توسط Habili : 10-28-2014 در ساعت 07:20 PM
    voip trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : http://www.linkedin.com/profile/view...15&trk=spm_pic