کانال تلگرام منطقه لینوکسی ها
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: راه اندازی خطوط E1 ، بر روی Elastix ماشین مجازی Esxi

عضو انجمن
    تشکر ها
    6
    3
    میزان امتیاز
    0
    Array

راه اندازی خطوط E1 ، بر روی Elastix ماشین مجازی Esxi

سلام و وقت بخیر خدمت اساتید محترم

قصد راه اندازی سیستم تلفنی ویپ بر روی ماشین مجازی که Elastix بر روی آن نصب گردیده را دارم :

حدود 15 خط آنالوگ از طریق Fxo بر روی elastix فعال و آماده به کار میباشند ( چون در حال تغییر سیستم کلی تلفنی ویپ از سیستم قدیمی به Elastix هستیم تقریبا 2 خط جهت تست موارد به طور کامل تست گردید و مشکلی مشاهده نشده تا به حال )

در حال حاضر بحث E1 نیز به وسط کشیده شده و باید با سیستمی که در حال تست بود و نزدیک به اجرا بود هماهنگی لازم را داشته باشند .

خب در اینجا چند سوال واسم پیش اومده که از اساتید درخواست راهنمایی داشتم :
    1- تا آنجایی که متوجه شدم خط E1 از طریق ماژول به Elastix متصل میشه ، خب چون این امکان برای نصب بر روی سرور و ماشین مجازی وجود نداره ، با جستجویی که کردم متوجه شدم از طریق روترهای سیسکو مانند 2811 یا 2911 و نصب یک ماژول امکان پذیر است ، دوستان در این رابطه بهترین پیشنهاد چیست ؟ راه بهتر و آسان تر نیز وجود داره ؟ اگر بله بفرمایید و تجهیزات مورد نیاز نیز اعلام کنید . اگر خیر اون دو روتر که گفتم مناسب است برای اینکار یا پیشنهاد بهتری باز هست ؟ ( صرفا روتر برای همین مبحث داره خریداری میشه و استفاده دیگه ای ازش نمیشه )

2- چون خط E1 ای که اجاره خواهد شد به احتمال قوی یکطرفه است ، امکان تماس به بیرون از خطوط آنالوگ به طور معقول وجود خواهد داشت دیگه درسته؟ ( همزمان میتونن کار کنن ؟ ) ، یا پیشنهاد میکنین برای زیبایی کار(منظور شماره ای دی کالر ) از همان E1 دو طرفه استفاده کرد ؟ اگر بله تکلیف اون خطوط آنالوگ که این همه روی شماره هاش چندین ساله تبلیغ شده چی میشه ؟ یک مشاوره دوستان در این خصوص بدن ممنون میشم .

پیشاپیش از بذل توجهتون ممنون .
    با احترام

عضو انجمن
    تشکر ها
    4
    0
    میزان امتیاز
    0
    Array
    سلام
    فکر کنم دیگه مخابرات خط E1 نیمده . الان خط 4 و 5 رقمی را بصورت sip trunk ارائه میکنن
    که برای استفاده از اون یه مودم SHDSL نیاز دارید که بتونید خط را به سرور وصل کنید

شما میتونید برای این کار روت تعریف کنید . که تماسهای خروجی شماره های آنالوگ باشه و ورودی شماره های 5 رقمی
    اگه خطتتون دوطرفه باشه دیگه 5 رقمی نیست 3 تا صفر بهش اضافه میشه ! که میشه 8 رقم . و اون 5 رقم سر شماره شما هست
    در خط دوطرفه5 رقمی درواقع شما 1000 تا شماره دارید . که میتونید برای هر کارمند یه داخلی یا خط مستقیم بزارید
    اما وقتی با جایی تماس بگیرید فقط شماره اصلی به 000 رو نشون میده !

بعد تعداد کانال هم باید از طریق مخابرات درخواست بدید ( تعداد تماس همزمان) ضریبی از 30 هستش

عضو انجمن
    تشکر ها
    6
    3
    میزان امتیاز
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط k-pax نمایش پست ها
    سلام
    فکر کنم دیگه مخابرات خط E1 نیمده . الان خط 4 و 5 رقمی را بصورت sip trunk ارائه میکنن
    که برای استفاده از اون یه مودم SHDSL نیاز دارید که بتونید خط را به سرور وصل کنید

شما میتونید برای این کار روت تعریف کنید . که تماسهای خروجی شماره های آنالوگ باشه و ورودی شماره های 5 رقمی
    اگه خطتتون دوطرفه باشه دیگه 5 رقمی نیست 3 تا صفر بهش اضافه میشه ! که میشه 8 رقم . و اون 5 رقم سر شماره شما هست
    در خط دوطرفه5 رقمی درواقع شما 1000 تا شماره دارید . که میتونید برای هر کارمند یه داخلی یا خط مستقیم بزارید
    اما وقتی با جایی تماس بگیرید فقط شماره اصلی به 000 رو نشون میده !

بعد تعداد کانال هم باید از طریق مخابرات درخواست بدید ( تعداد تماس همزمان) ضریبی از 30 هستش
    ممنون از پاسختون
    در رابطه با Sip Trunk که فرمودین در اینجا ارائه نمیدن و از PRI برای E1 خدمات میدن پس اون بحث مودم SHDSL منتفی میشه فک کنم ، لطف میکنین در این خصوص (Pri ) راهنمایی کنین?

مدیر ارشد
    تشکر ها
    302
    54
    میزان امتیاز
    6
    Array
    در مورد e1 شما هم میتونین کارت تهیه کنید و هم گیت وی . اگر کارت گرفتین قبلش از قابلیت passthrough روی سرورتون مطمین بشید (که بتونین کارت رو با ویرچوال مورد نظر passthrough کنین). اگر هم گیت وی رو انتخاب کردین من روتر سیسکو رو به شما پیشنهاد میکنم که هر مدلی رو میتونین تهیه کنید و براش ماژول ایوان بگیرید( بستگی به بودجه تون داره) . طبیعتا از خطوط آنالوگ سابق هم میتونین به هر نحوی که خواستین در کنار ایوان استفاده کنین. خط ایوان دو طرفه و یا یک طرفه هم بستگی به نیازتون داره ( تعداد تماس همزمان خروجی موردنیاز) اگر علاوه بر خطوط آنالوگ به تعداد خط خروجی بیشتری نیاز دارین خوب ایوان دوطرفه بگیرین. در ضمن مخابرات امکان تعریف کالرآیدی رو هم روی خطوط ایوان و سیپترانک مهیا کرده. یعنی شما برای تماسهای خروجیتون بتونین خودتون کالرآیدی تعریف کنین.
    voip trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : http://www.linkedin.com/profile/view...15&trk=spm_pic

عضو تازه وارد
    تشکر ها
    21
    0
    میزان امتیاز
    4
    Array
    اگر بخوای ناز کارت استفاده کنین.روی کارتای e1 دیجیوم من تست کردم و جواب میده مشکلی نداره.برندای دیگه رو باید تحقیق کنین در موردش.

این لینکم اموزشش passthrough کارت E1 رو گذاشته ببینین به دردتون ممکنه بخوره
    لینک اموزش

عضو انجمن
    تشکر ها
    6
    3
    میزان امتیاز
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط masome vahid نمایش پست ها
    اگر هم گیت وی رو انتخاب کردین من روتر سیسکو رو به شما پیشنهاد میکنم که هر مدلی رو میتونین تهیه کنید و براش ماژول ایوان بگیرید( بستگی به بودجه تون داره)
    با توجه به عدم پشتیبانی سرور از کارت مجبور به استفاده از گیت وی هستیم ، لطفا مدل روتر سیسکو پیشنهادی برای اینکار رو بفرمایید از لحاظ بودجه خیلی بالا نباشه در حد نرمال و مشکلی برای تماس ها بوجود نیاد کافیه

ممنون میشم

مدیر ارشد
    تشکر ها
    302
    54
    میزان امتیاز
    6
    Array
    سلام یه روتر ۲۸۱۱ بگیرید با یه ماژول e1
    voip trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : http://www.linkedin.com/profile/view...15&trk=spm_pic

8. کاربر مقابل از masome vahid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

onemohsen  (07-22-2017)

عضو انجمن
    تشکر ها
    6
    3
    میزان امتیاز
    0
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط masome vahid نمایش پست ها
    سلام یه روتر ۲۸۱۱ بگیرید با یه ماژول e1
    مهندس نیاز به ماژول pmdv نیز هست ؟

مدیریت بخش
    تشکر ها
    287
    9
    میزان امتیاز
    5
    Array
    سلام بله بر اساس ماژول هایی که دارید باید PVDM هم تهیه کنید. مثلا اگر یک ماژول E1 دارید باید یک pvdm با ظرفیت 32 تهیه کنید. این نکته رو هم در نظر داشته باشید در صورتی که ماژول اضافه ای مثل ivr یا ترنسکدینگ هم دارید باید برای انها هم pvdm جداگانه در نظر بگیرید.
    سال 95 :: دانسته هایمان را به اشتراک میگذاریم
    رویاهای خودت رو دنبال کن