اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

تماس دایرکت از روی sip trunk

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

تماس دایرکت از روی sip trunk

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    من پرسش داشتم در زمینه تماس وردی بنده یک sip trunk دو طرفه راه اندازی کردم و بایک مشکل روبرو شدم بنده برای ارسال تماس مستقیم به داخلی ها از یک کد استفاده کردم به این صورت که
    شماره اصلی بنده مثلان 21222000
    بنده در فایل exrensions_coustome
    این کد رو زدم و مشکلی هم با روت شدن تماسها نداشتم
    [frome-pstn-custom]
    exten => _21222XXX,1,dial(sip/${EXTEN:5})
    تا اینکه متوجه شدم در این روش مشکلی هست و اون این است که در زما نی که تماس با این روت وارد میشه هیچ کدام از روالها ی داخلی ها ring time و ..... اصلان انجام نمیشه
    بنده یک روت داخل inbound route ساختم و از اون طریق این روت رو انجام دادم ک با اون روش مشکلی ندارم ولی تعداد داخلی ها بالاست و مجبورم از طریق روت نویسی مشکل رو برطرف کنم
    آیا امکان راهنمایی هست با تشکر

سلام و درود

دوست عزیز برای استفاده از داخلیمستقیم اگه استیکس استفاده میکنید یه income route تعریف میکنید
    در قسمت DID شماره طرف را مینیوسید و در قسمت دسنیشن داخلی مورد نظر را میزنید
    البته از قبل باید داخلی ساخته باشید
    مثلا میخواید شماره
    21222101 مستقیم وصل بشه به داخلی 101
    داخل DID شماره 21222101 رو میزنید و داخلی 101 را براش انتخاب میکنید
    البته توجه کنید . کسمت CID را پر نکنید !
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 06:58 PM.

کامنت

با سلام بنده عرض کردم با روش incoming مشکلی ندارم و مشکل بنده در قسمت روت نویسی است فکر کنم اصلا پرسش بنده رو کامل ملاحضه نکردید برادر

کامنت

سلام . ببینید شما اگر تعداد داخلی هاتون زیاده راهی غیر از دایلپلنی که نوشتید ندارید و اما در مورد آپشنهای dial باید بگم که شما هر نوع کانفیگی رو در دایلپلن می تونید بزنید مثلا برای محدود کردن مدت زمان مکالمه از آپشن L در dial باید استفاده کنید . پست زیر رو مطالعه بفرمایید:
        آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 06:58 PM.
        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

واقعان عالی بود خیلی ممنون
          فقط امکان این هست که روت رو کلی براش بنویسم مثلا بگم هر داخلی که تماس گرفته شد بعد از 15 ثانیه روت بشه به سمت یک ivr ویا اگر اشغال بود هم به سمت یک ivr بره این درسته که نوشتم
          exten => _21222XXX,1,dial(sip/${EXTEN:5},15)

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
            سلام . ببینید شما اگر تعداد داخلی هاتون زیاده راهی غیر از دایلپلنی که نوشتید ندارید و اما در مورد آپشنهای dial باید بگم که شما هر نوع کانفیگی رو در دایلپلن می تونید بزنید مثلا برای محدود کردن مدت زمان مکالمه از آپشن L در dial باید استفاده کنید . پست زیر رو مطالعه بفرمایید:
            واقعان عالی بود خیلی ممنون
            فقط امکان این هست که روت رو کلی براش بنویسم مثلا بگم هر داخلی که تماس گرفته شد بعد از 15 ثانیه روت بشه به سمت یک ivr ویا اگر اشغال بود هم به سمت یک ivr بره این درسته که نوشتم
            کد PHP:
            exten => _21222XXX,1,dial(sip/${EXTEN:5},15
            آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 07-18-2021, 06:59 PM.

کامنت

سلام . بله امکانش هست:
              کد PHP:
              exten => _21222XXX,1,dial(sip/${EXTEN:5},15,t)
              exten => _21222XXX,n,goto(ivr,s,1
              برای بررسی اشغال بودن داخلی هم متغیر dialstatus رو استفاده کنید . در انجمن سرچ کنید مطلب درباره dialstatus هم موجود هست.
              Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
              Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
              Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
              LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
              در حال انجام ...
              X