اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

راه اندازی خطوط E1 ، بر روی Elastix ماشین مجازی Esxi

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

راه اندازی خطوط E1 ، بر روی Elastix ماشین مجازی Esxi

سلام و وقت بخیر خدمت اساتید محترم

قصد راه اندازی سیستم تلفنی ویپ بر روی ماشین مجازی که Elastix بر روی آن نصب گردیده را دارم :

حدود 15 خط آنالوگ از طریق Fxo بر روی elastix فعال و آماده به کار میباشند ( چون در حال تغییر سیستم کلی تلفنی ویپ از سیستم قدیمی به Elastix هستیم تقریبا 2 خط جهت تست موارد به طور کامل تست گردید و مشکلی مشاهده نشده تا به حال )

در حال حاضر بحث E1 نیز به وسط کشیده شده و باید با سیستمی که در حال تست بود و نزدیک به اجرا بود هماهنگی لازم را داشته باشند .

خب در اینجا چند سوال واسم پیش اومده که از اساتید درخواست راهنمایی داشتم :
    1- تا آنجایی که متوجه شدم خط E1 از طریق ماژول به Elastix متصل میشه ، خب چون این امکان برای نصب بر روی سرور و ماشین مجازی وجود نداره ، با جستجویی که کردم متوجه شدم از طریق روترهای سیسکو مانند 2811 یا 2911 و نصب یک ماژول امکان پذیر است ، دوستان در این رابطه بهترین پیشنهاد چیست ؟ راه بهتر و آسان تر نیز وجود داره ؟ اگر بله بفرمایید و تجهیزات مورد نیاز نیز اعلام کنید . اگر خیر اون دو روتر که گفتم مناسب است برای اینکار یا پیشنهاد بهتری باز هست ؟ ( صرفا روتر برای همین مبحث داره خریداری میشه و استفاده دیگه ای ازش نمیشه )

2- چون خط E1 ای که اجاره خواهد شد به احتمال قوی یکطرفه است ، امکان تماس به بیرون از خطوط آنالوگ به طور معقول وجود خواهد داشت دیگه درسته؟ ( همزمان میتونن کار کنن ؟ ) ، یا پیشنهاد میکنین برای زیبایی کار(منظور شماره ای دی کالر ) از همان E1 دو طرفه استفاده کرد ؟ اگر بله تکلیف اون خطوط آنالوگ که این همه روی شماره هاش چندین ساله تبلیغ شده چی میشه ؟ یک مشاوره دوستان در این خصوص بدن ممنون میشم .

پیشاپیش از بذل توجهتون ممنون .
    با احترام

سلام
    فکر کنم دیگه مخابرات خط E1 نیمده . الان خط 4 و 5 رقمی را بصورت sip trunk ارائه میکنن
    که برای استفاده از اون یه مودم SHDSL نیاز دارید که بتونید خط را به سرور وصل کنید

شما میتونید برای این کار روت تعریف کنید . که تماسهای خروجی شماره های آنالوگ باشه و ورودی شماره های 5 رقمی
    اگه خطتتون دوطرفه باشه دیگه 5 رقمی نیست 3 تا صفر بهش اضافه میشه ! که میشه 8 رقم . و اون 5 رقم سر شماره شما هست
    در خط دوطرفه5 رقمی درواقع شما 1000 تا شماره دارید . که میتونید برای هر کارمند یه داخلی یا خط مستقیم بزارید
    اما وقتی با جایی تماس بگیرید فقط شماره اصلی به 000 رو نشون میده !

بعد تعداد کانال هم باید از طریق مخابرات درخواست بدید ( تعداد تماس همزمان) ضریبی از 30 هستش

کامنت

نوشته شده توسط k-pax مشاهده پست
      سلام
      فکر کنم دیگه مخابرات خط E1 نیمده . الان خط 4 و 5 رقمی را بصورت sip trunk ارائه میکنن
      که برای استفاده از اون یه مودم SHDSL نیاز دارید که بتونید خط را به سرور وصل کنید

شما میتونید برای این کار روت تعریف کنید . که تماسهای خروجی شماره های آنالوگ باشه و ورودی شماره های 5 رقمی
      اگه خطتتون دوطرفه باشه دیگه 5 رقمی نیست 3 تا صفر بهش اضافه میشه ! که میشه 8 رقم . و اون 5 رقم سر شماره شما هست
      در خط دوطرفه5 رقمی درواقع شما 1000 تا شماره دارید . که میتونید برای هر کارمند یه داخلی یا خط مستقیم بزارید
      اما وقتی با جایی تماس بگیرید فقط شماره اصلی به 000 رو نشون میده !

بعد تعداد کانال هم باید از طریق مخابرات درخواست بدید ( تعداد تماس همزمان) ضریبی از 30 هستش
      ممنون از پاسختون
      در رابطه با Sip Trunk که فرمودین در اینجا ارائه نمیدن و از PRI برای E1 خدمات میدن پس اون بحث مودم SHDSL منتفی میشه فک کنم ، لطف میکنین در این خصوص (Pri ) راهنمایی کنین?

کامنت

در مورد e1 شما هم میتونین کارت تهیه کنید و هم گیت وی . اگر کارت گرفتین قبلش از قابلیت passthrough روی سرورتون مطمین بشید (که بتونین کارت رو با ویرچوال مورد نظر passthrough کنین). اگر هم گیت وی رو انتخاب کردین من روتر سیسکو رو به شما پیشنهاد میکنم که هر مدلی رو میتونین تهیه کنید و براش ماژول ایوان بگیرید( بستگی به بودجه تون داره) . طبیعتا از خطوط آنالوگ سابق هم میتونین به هر نحوی که خواستین در کنار ایوان استفاده کنین. خط ایوان دو طرفه و یا یک طرفه هم بستگی به نیازتون داره ( تعداد تماس همزمان خروجی موردنیاز) اگر علاوه بر خطوط آنالوگ به تعداد خط خروجی بیشتری نیاز دارین خوب ایوان دوطرفه بگیرین. در ضمن مخابرات امکان تعریف کالرآیدی رو هم روی خطوط ایوان و سیپترانک مهیا کرده. یعنی شما برای تماسهای خروجیتون بتونین خودتون کالرآیدی تعریف کنین.
        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

اگر بخوای ناز کارت استفاده کنین.روی کارتای e1 دیجیوم من تست کردم و جواب میده مشکلی نداره.برندای دیگه رو باید تحقیق کنین در موردش.

این لینکم اموزشش passthrough کارت E1 رو گذاشته ببینین به دردتون ممکنه بخوره
          آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-10-2021, 12:35 PM.

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
            اگر هم گیت وی رو انتخاب کردین من روتر سیسکو رو به شما پیشنهاد میکنم که هر مدلی رو میتونین تهیه کنید و براش ماژول ایوان بگیرید( بستگی به بودجه تون داره)
            با توجه به عدم پشتیبانی سرور از کارت مجبور به استفاده از گیت وی هستیم ، لطفا مدل روتر سیسکو پیشنهادی برای اینکار رو بفرمایید از لحاظ بودجه خیلی بالا نباشه در حد نرمال و مشکلی برای تماس ها بوجود نیاد کافیه

ممنون میشم :smal-roos:

کامنت

سلام یه روتر ۲۸۱۱ بگیرید با یه ماژول e1
              Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
              Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
              Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
              LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

نوشته شده توسط masome vahid مشاهده پست
                سلام یه روتر ۲۸۱۱ بگیرید با یه ماژول e1
                مهندس نیاز به ماژول pmdv نیز هست ؟

کامنت

سلام بله بر اساس ماژول هایی که دارید باید PVDM هم تهیه کنید. مثلا اگر یک ماژول E1 دارید باید یک pvdm با ظرفیت 32 تهیه کنید. این نکته رو هم در نظر داشته باشید در صورتی که ماژول اضافه ای مثل ivr یا ترنسکدینگ هم دارید باید برای انها هم pvdm جداگانه در نظر بگیرید.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

سلام
                    کانفیگ برای ei روتر 2811 و اتصال به الستیکس دارید؟

کامنت

سلام، لطفا از این اموزش استفاده کنید .

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                      در حال انجام ...
                      X