اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

خطای mount.nfs: Either use '-o nolock' to keep locks local, or start statd در CentOS [حل شده]

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

خطای mount.nfs: Either use '-o nolock' to keep locks local, or start statd در CentOS [حل شده]

سلام من یک centos 6.9 داشتم که میخواستم یک پارتیشنی دیگری را که روی san storage من و از طریق شبکه share شده بود را روی سیستم عامل لینوکس mount کنم که با پیغام زیر روبه رو میشدم :
    کد PHP:
    [root@server20 ~]# mount 192.168.10.250:/share/NAS_Voice_Record/ /NAS_Storage/
    mountwrong fs typebad optionbad superblock on 192.168.25.60:/share/NAS_Voice_Record/,

missing codepage or helper program, or other error

(for several filesystems (e.gnfscifsyou might
           need a 
    /sbin/mount.<typehelper program)              

In some cases useful info is found in syslog - try              

dmesg tail  or so 
    ابتدا پکیج های مورد نیاز به مانت کردن یک دیوایس از طریق شبکه را نصب کردم :
    کد PHP:
    # yum install nfs-utils.x86_64 nfs-utils-lib.x86_64 nfs-utils-lib-devel.x86_64 
    بعد از اون وقتی دوباره دستور mount را برای مانت کردن پارتیشنی که از طریق شبکه share شده بود را زدم با پیغام "mount.nfs: rpc.statd is not running but is required for remote locking" مواجه شدم :
    کد PHP:
    [root@server20 ~]# mount 192.168.10.250:/share/NAS_Voice_Record/ /NAS_Storage/
    mount.nfsrpc.statd is not running but is required for remote locking.
    mount.nfsEither use '-o nolock' to keep locks local, or start statd.
    mount.nfsan incorrect mount option was specified 
    اگر شما موقع مانت کردن یک فایل سیستم nfs با این error مواجه شدید به این معنی هستش که این process در حال اجرا نیست. و اما چطور خطای rpc.statd is not running را برطرف کنیم.

ابتدا مطمئن شوید که rpcbind در حال اجراست و اونو در boot سیستم قرار بدید که با ریست شدن سیستم از کار نیوفته :
    کد PHP:
    # /etc/init.d/rpcbind start
    Starting rpcbind:                                          [  OK  ]

# chkconfig rpcbind on 
    سپس سرویس nfslock را start کنید همانند بالا :
    کد PHP:
    # /etc/init.d/nfslock start
    Starting NFS statd:                                        [  OK  ]
    # chkconfig nfslock on 
    اکنون شما میتوانید فایل سیستم nfs تان را با خیال راحت mount کنید. موفق باشید...
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X