اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

نصب کرنل لینوکس و بسته های نرم افزاری

بستن
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

نصب کرنل لینوکس و بسته های نرم افزاری

سلام
    دوستان من یه تازه وارد در دنیای گنو لینوکس هستم برای همین نیاز به راهنمایی اساتیدی مثل شما دارم
    من یه لپتاب دارم که میخوام کرنل لینوکس رو روش نصب یا کامپایل کنم حالا سوالاتی که پیش میاد برای من اینا هستن :
    من کرنل لینوکس رو از کجا باید دانلود کنم که اخرین نسخه باشه و چگونه باید نصب یا کامپایلش کردو چگونه باید ادیتش کرد؟
    چگونه باید برنامه هایی که نیاز دارم رو نصب کنم؟ تا حدودی در اینباره اطلاعات دارم و میتونم فایل های deb رو نصب کنم ولی میخوام بدونم قبل نصب فایلهای دبیان پکیچی برای نصب اینگونه فایلها هستش یا نه؟(که البته میدونم هستش و چون من مبتدیم اسمشو نمیدونم و نمیدونم چگونه باید نصبش کرد)
    لیست مخازن رو وقتی اضافه میکنیم در واقع این مخازن در کجا ذخیر میشن؟ ایا یک سرور هستش که اسم همه پکیجا در اونجا موجو هستش و وقتی ما دستور نصب رو میزنیم از اونجا دانلود و نصب میشه؟
    چگونه باید دبیان یا اوبونتو رو روی کرنل لینوکس نصب ؟

دوستان اینها سوالاتی بود که من دوست دارم بدونم حداقل بعنوان یک کاربر ساده و مبتدی دنیای گنو لینوکس
    ممنون میشم جواب بدین یا منبعی کتابی ویدیو اموزشی چیزی قرار بدین
    ممنون از همگی

سلام . ببینید برای نصب لینوکس کافیه iso مورد نظرتون رو دانلود کنید و روی cd بریزید و نصب کنید. میتونین ایزوی ubuntu یا debian و یا centos نصب کنید. آموزش نصب اکثر توزیع های لینوکسی هم در سایت با تصویر موجوده. روش نصبشون اکثرا مثل همه. موقع نصب یکسری پکیج های مورد نیاز نصب میشه . بعد از نصب هم میتونین پکیج های دیگه مورد نیازتون رو خودتون نصب کنید.
    به دو صورت میتونین پکیج نصب کنید :
    به سیستم اینترنت بدید و با دستور apt-get (در ubuntu و debian) و یا yum (در centos) پکیج رو نصب کنید :
    کد PHP:
    yum install package name
    apt
    -get install packagename 
    این دستور برای نصب میریه سراغ repository که در حقیقت سایت هایی هستند که لیست بیشماری از پکیج های مورد نیاز هر توزیع رو برای دانلود فراهم کردن .
    اگه میخواهید پکیج خاصی رو نصب کنید که داخل ریپازیتوری خاصی هم هست ابتدا باید اون ریپازیتوری رو به لیست ریپازیتوری های قبلی اضافه کنید .
    که در centos می تونین ریپازیتوری رو نصب کنید و یا فایلش (که شامل لینک سایت و گزینه های دیگه هست) رو دستی به مسیر مورد نظر اضافه کنید و در debian لینک ریپازیتوری رو در فایل sources.list به لینک های قبلی اضافه کنید.

روش دوم اینه که پکیج رو دستی دانلود کنید (با استفاده از دستور wget) ,و با دستور rpm -i (در centos) و یا dpkg -i (در Debian) پکیج رو نصب کنید.
    البته در روش دوم به علت وابستگی یکسری پکیج ها به پکج های پیش نیاز (dependency) ممکن است با مشکل رو به رو شوید. ولی دستورات yum و apt-get خودشان پکیج های پیش نیاز را تشخیص داده و لیست کرده سپس نصب میکند.
    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

ممنون بابت جوابتون ولی منظور من کرنل و کامپایل هستش
      من میخوام یه کرنل لینوکس رو از سایت kernel.org بگیرم چون کرنل به تنهایی امکان نصب نداره پس تا اونجایی که من میدونم باید یه بیسی این وسط باشه مثلا دبیان اوبونتو فدورا و...
      حالا من میخوام بدونم چجوری میشه روی کرنل لینوکس مثلا دبیان رو نصب کرد و چگونه باید من اینکار ها رو بکنم؟
      شما فک کنید من میخوام lfs رو بگذرونم
      چیکار باید بکنم؟
      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 12-13-2016, 11:33 PM.

کامنت

ببینید شما اول باید یه توزیعی از لینوکس نصب کنید و بعد کرنل مورد نظرتون رو دانلود و کامپایل و نصب کنید . لینک زیر رو مطالعه بفرمایید :
        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

درود
          توضیح کلی
          شما برای پیاده سازی کرنل باید اول توزیع خودتونو مشخص کنید.
          و در داخل دایرکتوری tmp کرنل مورد نظر خودتو هر ورژنی رو که میخواد قرار دهید .
          و بعد از حالت فشرده خارج کنید تا پیش از اینکه کرنل را کامپایل کنی حتما باید مطمئن بشی که ابزار توسعه (development) روی لینوکس شما وجود داره یا نه .
          اگر روی سیستم شما نصب نیست حتما نصب کنید.
          من کرنل لینوکس رو از کجا باید دانلود کنم که اخرین نسخه باشه و چگونه باید نصب یا کامپایلش کردو چگونه باید ادیتش کرد؟

از این سایت هر ورژنی رو مطابق به میلیتون دانلود کنید

برای ادیت هم باید مسلط به زبان بیس سیستم عاملی که همشون C و Assembly هستند مسلط باشید

هر سوالی دارید از روی کنجکاوی در خدمت شما هستیم
          Closed
          آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-09-2021, 12:22 AM.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
          در حال انجام ...
          X