اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل در پاسخ دادن به تماس یک داخلی دیگر و راه اندازی call pickup در استریسک

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل در پاسخ دادن به تماس یک داخلی دیگر و راه اندازی call pickup در استریسک

آیا در الستیکس این امکان وجود داره که از یک شماره داخلی، تماس داخلی دیگری را جواب بدهیم؟
    یعنی وقتی یک داخلی داره زنگ میزنه و کاربر اون داخلی پشت سیستمش نیست با یک کدی تماس اون را بگیره و پاسخ بدهد.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

اگه درست گفته باشم توی لیست Feature Code این امکان وجود داره به اسم Directed Call Pickup که میتونید تغییر بدین و بصورت پیش فرض ** میباشد
    به این صورت که ابتدا ** را گرفته و سپس عدد داخلی که میخواهید بر دارید

کامنت

راه حلش را پیدا کردم ، برای استفاده سایر دوستان هم قرار دادم

یک از قابلیتهایی که در سیستم تلفنی استریسک وجود دارد Call Pickup یا شکار خط می باشد که به ۲ روش انجام میشود :

روش اول: بر اساس گروه بندی داخلی ها که در این روش فقط داخلی های همگروه می توانند تماس آمده برای داخلی های همگروه خود را پاسخگویی کند برای این منظور این تنظیمات را باید انجام دهیم و استریسک را بازنشانی کنیم:
      • تعریف کد برای Pickup : فایل features.conf را به صورت زیر ویرایش کنید.به شکل زیر:
        کد PHP:
        [general]...pickupexten = *8     کد برای شکار خط.. 

تنظیم Pickupgroup برای داخلی ها: فایل sip.conf یا فایلی که تنظیمات مربوط به کانال sip داخلی ها در آن تعریف شده به صورت زیر ویرایش کنید:
      کد PHP:
      [100]type=friendsecret=100host=dynamicpickupgroup=12              

[۱۰۱]type=friendsecret=101host=dynamicpickupgroup=12 

روش دوم: پاسخ دادن مستقیم به تماس داخلی مورد نظر (call pickup directly) از طریق استفاده از Application با نام PickupChan در dialplan:
      • به طور مثال اضافه کردن سطر زیر به کانتکس داخلی ها:

کد PHP:
      [from-internal]

.
      .
      .
      exten _*3XXX,1,NoOp(Pickup an exten ${MACRO_EXTEN:2}@${MACRO_CONTEXT})
      exten _*3XXX,n,ChanIsAvail(SIP/${MACRO_EXTEN:2}&IAX2/${MACRO_EXTEN:2})
      exten _*3XXX,n,PickupChan(${AVAILORIGCHAN}) 
      • در این مثال با شماره گیری *۳ +شماره داخلی به تماس در حال زنگ خوردن آن داخلی پاسخ میدهیم

در الستیکس در قسمت کدهای ویژه Asterisk General Call Pickup *را برای Pickup* گروهی و Directed Call Pickup را برای Pickup مستقیم تنظیم ی کنیم.

منبع:
      آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 12-12-2016, 09:51 PM.

کامنت

نوشته شده توسط maryamgh مشاهده پست
        راه حلش را پیدا کردم ، برای استفاده سایر دوستان هم قرار دادم

یک از قابلیتهایی که در سیستم تلفنی استریسک وجود دارد Call Pickup یا شکار خط می باشد که به ۲ روش انجام میشود :

روش اول: بر اساس گروه بندی داخلی ها که در این روش فقط داخلی های همگروه می توانند تماس آمده برای داخلی های همگروه خود را پاسخگویی کند برای این منظور این تنظیمات را باید انجام دهیم و استریسک را بازنشانی کنیم:
        • تعریف کد برای Pickup : فایل features.conf را به صورت زیر ویرایش کنید.به شکل زیر:
          کد PHP:
          [general]...pickupexten = *8     کد برای شکار خط.. 

تنظیم Pickupgroup برای داخلی ها: فایل sip.conf یا فایلی که تنظیمات مربوط به کانال sip داخلی ها در آن تعریف شده به صورت زیر ویرایش کنید:
        کد PHP:
        [100]type=friendsecret=100host=dynamicpickupgroup=12              

[۱۰۱]type=friendsecret=101host=dynamicpickupgroup=12 

روش دوم: پاسخ دادن مستقیم به تماس داخلی مورد نظر (call pickup directly) از طریق استفاده از Application با نام PickupChan در dialplan:
        • به طور مثال اضافه کردن سطر زیر به کانتکس داخلی ها:

کد PHP:
        [from-internal]

.
        .
        .
        exten _*3XXX,1,NoOp(Pickup an exten ${MACRO_EXTEN:2}@${MACRO_CONTEXT})
        exten _*3XXX,n,ChanIsAvail(SIP/${MACRO_EXTEN:2}&IAX2/${MACRO_EXTEN:2})
        exten _*3XXX,n,PickupChan(${AVAILORIGCHAN}) 
        • در این مثال با شماره گیری *۳ +شماره داخلی به تماس در حال زنگ خوردن آن داخلی پاسخ میدهیم

در الستیکس در قسمت کدهای ویژه Asterisk General Call Pickup *را برای Pickup* گروهی و Directed Call Pickup را برای Pickup مستقیم تنظیم ی کنیم.

منبع:
        http://www.voip-blog.ir
        من طبق همین آموزش رفتم جلو ولی کار نمیکنه. کانتکس داخلی هام internal هستش و به جای 3 هم 8 رو جایگزین کردم. استریسک 11 هم دارم.
        اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

نوشته شده توسط behrooz مشاهده پست
          من طبق همین آموزش رفتم جلو ولی کار نمیکنه. کانتکس داخلی هام internal هستش و به جای 3 هم 8 رو جایگزین کردم. استریسک 11 هم دارم.
          طبق آموزش های بالا هم میتونید عمل کنید یا از کد زیر در کانتکس داخلی هاتون استفاده کنید.
          کد PHP:
          exten => _*8.,1,Pickup(${EXTEN:2})
          exten => _*8.,n,Hangup() 
          در اینجا تعریف شده با استفاده از کد ستاره+8+شماره داخلی که قرار هست شکار بشه+مربع کاربر بتونه شکار خط یا همون call pickup خودمون رو انجام بده.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
          در حال انجام ...
          X