اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

VLAN Voice و VLAN Data

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

VLAN Voice و VLAN Data

سلام خدمت همه دوستان
    ما توی شبکه با تجهیزات زیر سرویس ویپ را راه اندازی کردیم :
    سرور الستیکس ، سوییچ سیسکو و تلفنهای یالینک و فنویل
    و ساختار شبکه هم به این صورت می باشد : Elastix ----->Cisco 2960 ----->IP Phone -----> PC
    حالا ما قصد داریم که VLAN Voice و VLAN Data رو از هم جدا کنیم ، با توجه به اینکه تلفنهای یالینک و فنویل از CDP پشتیبانی نمیکنند ، ما این کار رو چطور باید انجام بدیم ؟
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

شما سوییچت رو vlan کن و بعد آی پی فونها رو وصل کن ip بگیرن . کار خاصی نداره. من خودم سوییچمو vlan کردم آی پی فون یالینک هم دارم . نیاز به ساپورت cdp نداره.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

مهندس من میخوام روی یه پورت سوییچ VLAN مربوط به Data و Voice رو با هم داشته باشم .
      توی سیسکو آره راحته اما با تلفنهایی به برندهای دیگه جریان یه کم متفاوته و فک نمیکنم به همین راحتی باشه .

کامنت

یعنی کسی تا بحال پروژه ای به این شکل نداشته ؟

کامنت

سلام .منم سوییچ سیسکو دارم با آی پی فون یلینک و اتکام . vlan کردم و آی پی فونها ip گرفتن و دارن کار میکنن.
          شما دقیقا میخوای چه کار کنی؟

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

شبکه ما الان هیچ مشکلی نداره و داره کار میکنه چون data و voice هر دو روی یک vlan هستند ، حالا ما میخوایم vlan های مربوط به data و voice رو از هم جدا کنیم .
            تلفنهای بجز سیسکو cdp رو ساپورت نمیکنند که بتونند voice و data رو از هم تشخیص بدهند ، چکار کنیم که بتونند تشخیص بدهند ؟

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X