اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش نصب مجازی ساز KVM روی سیستم عامل CentOS

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

آموزش نصب مجازی ساز KVM روی سیستم عامل CentOS

سلام خدمت کاربران عزیز انجمن linux-zone

مجازی ساز KVM یکی از بهترین مجازی ساز های موجود هست و علاوه بر رایگان بود مزایایی مثل هماهنگی با Virtualizor و SolusVM را هم دارد.

با اکثر Guest OS ها هماهنگ هست و مشکلی نخواهید داشت.

این مجازی سازو به همراه Virtualizor پیشنهاد میکنم و سرورهایی که توسط KVM ساخته میشند کیفیت بسیار بهتری نسبت به همتای خود VMware ESXi دارند!

پیشنهاد من نصب KVM روی آخرین نسخه CentOS هست.

نخست پیشنهاد میکنم Yum را آپدیت کنید:

کد:
    yum update -y
    سپس KVM را به سادگی نصب کنید:

کد:
    yum groupinstall Virtualization "Virtualization Client" \ "Virtualization Platform" "Virtualization Tools"
    بعد از اتمام این مرحله مجازی ساز به سادگی نصب شده!

اما متاسفانه این مجازی ساز مثل VMware یا Citrix دارای پنل تحت وب یا GUI نیست و باید یک رابط کاربری هم برای انجام کارهاتون هست کنید.

اگر توانایی پرداخت License دارید بهتون Virtualizor پیشنهاد میکنم (ماه نخست رایگان و لایسنس ماهیانه 10 دلار)

Virt-Manger هم مناسب هست و همینطور رایگان!

برای نصب Virt-Manger دستور زیر را وارد کنید:

کد:
    yum install virt-manager
    سپس نسخه مناسب برای Windows یا Linuxتون که میخواید به سرور وصل بشید را دانلود: http://virt-manager.org/download/

آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 01-02-2016, 06:58 PM.

سلام
    ممنون از آموزش جامع شما

سوالی دارم
    من وقتی این کارو به اتمام رسوندم وقتی با نسخه ویندوزی میخواستم کانکت بشم بهم پیام داد waiting for graphical server ولی من روی core نصب کردم

من این مشکل رو مدتیه دارم و میخوام kvm رو روی Centos7 Core نصب کنم

من الان توی شرایطی هستم که میخوام زودتر مشکلم برطرف بشه ممنون میشم کسی تجربه ای داره در اختیارم بزاره.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
    در حال انجام ...
    X