اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل شارژ در اوبونتو 16.04lts

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل شارژ در اوبونتو 16.04lts

درود خدمت دوستان
    ببخشید اگر در بخش مناسبی سوالم را مطرح کردم

بنده الان دوروز هست که اوبونتو 16.04*lts را روی لپ تاپ خودم نصب کردم

اطلاعات سخت افزاری لپ تاپ :[ATTACH=CONFIG]5170[/ATTACH]

قبل از این از ویندوز ۸ استفاده میکردم و شارژ را خوب نگه میداشت (قصد مقایسه ندارم):90: ۴ساعت شارژ نگه میداشت /

اما در حال حاضر فقط ۱ ساعت نگه میداره

میخواستم بدونم راه حلی وجود نداره

با تشکر/

با درود
    از آن جایی که در لینوکس به دلیل مدیریت منابع صحیح، همیشه منابع سیستمی بسیار بهینه تر و کمتر از ویندوز مصرف می شوند، لذا تنها دلیلی که به نظرم وجود داره که شارژ لپ تاپ شما زودتر خالی می کنه این هست که یکی از درایورهاتون به درستی شناخته نشده و یا درایور دیگه ای برای ساپورت اون سخت افزار فعلا نصب شده و سیستم آمپر بیشتری داره می کشه. لطفا اول "ادیشنال درایور" رو جستجو کنین و ببینید چیزی داخلش هست که شناخته باشه یا نه. اگر بود انتخاب و تایید کنید. لطفا موارد زیر رو هم انجام بدید(90 درصد مشکلتون حل میشه):
    کد PHP:
    sudo apt-get update
    sudo apt
    -get install indicator-cpufreq
    sudo indicator
    -cpufreq --> maybe you have to install some dependenciesafter installing make your selection,then :
    sudo apt-get install laptop-mode-tools
    gksu lmt
    -config-gui 
    توی عکس هم زده سیستمتون اینتل هست، این رو هم لطفا انجام بدید:
    کد PHP:
    sudo vim /etc/default/grub
    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT
    ="quiet splash intel_pstate=disable" --> edit and save 
    sudo update
    -grub
    reboot 
    امیدوارم مشکلتون حل بشه با موارد بالا.
    موفق باشید
    :98:.
    محمدحسین عسکری
    کارشناس امنیت اطلاعات
    آخرین ویرایش توسط constantine; در تاریخ/ساعت 01-05-2017, 09:15 AM.

کامنت

درود فراوان بنده هنوز نتوانستم که مشکل را برطرف کنم / در اجرا کردن مواردی هم که فرمودید به مشکل برخوردم

لطفا راهنمایی کنیدبرای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	additional.png
نمایش ها:	1
اندازه:	97.8 KB
شناسه:	17418

کامنت

سلام
        بقیه موارد رو انجام دادید؟ از خطاها یه عکس بدید

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
        در حال انجام ...
        X