اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

برنامه ارسال تماسهای گروهی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

برنامه ارسال تماسهای گروهی

برنامه ارسال تماسهای گروهی با قابلیت پخش ivr و یا حتی اتصال مخاطب به یک دیتابیس و فراخانی وضعیت مشتریان طراحی گردید
    در این برنامه به صورت اتوماتیک به یک لیست از شماره تلفن ها (با هر تعدادی) تماس گرفته میشه و براشون یه فایل صوتی پخش میشه و یا به دیتابیس وصل میشن و میتونن برای مثال وضعیت سفارششون رو پیگیری کنن و یا ....

جهت نصب و راه اندازی از طریق ایمیل آدرس زیر در ارتباط باشید
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 11-01-2021, 05:48 PM.

راستشو بخوای من همین دو روز پیش با این سیستم ( الستیکس و استریسک ) آشنا شدم !!!

رشته دانشگاهیم کامپیوتره و قبلا هم با #C و ASP برنامه های مختلف نوشتم ، البته تازه دو سه ماه میشه که رو PHP هم کار میکنم ولی فکر نمیکردم با PHP بشه یه همچین برنامه هایی نوشت ! ( یه جورایی عاشق برنامه نویسی هستم )

در ضمن همه برنامه هایی که تا بحال نوشتم تو محیط ویندوز بوده و زیاد با لینوکس کار نکردم ، البته یه سه چهار ماهی هست که با نسخه BackTrack اون دارم کار میکنم ولی میدونم که بازهم کافی نیست ، مخصوصا واسه من که ادعام اینه که کامپیوتر خوندم !

من میخوام برای شرکت خودمون یه همچین سیستمی رو راه اندازی کنم !
    در کل میخوام که همه کارهاشو خودم انجام بدم ! ( از برنامه نویسی گرفته تا بقیه کارها )

راستی این سیستمو تو محیط لینوکس طراحی و کد نویسی کردین ؟؟؟؟ و اینکه برای طراحی یه همچین سیستمی چقدر باید به PHP مسلط باشم ؟؟؟

ممنون میشم کمکی بهم بکنید یا اگه ممکنه لینکی داشتین و دارین بهم بگین !
    بازهم بابت پاسختون ممنون ! :66:
    آخرین ویرایش توسط simorgh-arshad; در تاریخ/ساعت 12-07-2013, 01:16 PM.

کامنت

نوشته شده توسط simorgh-arshad مشاهده پست
      راستشو بخوای من همین دو روز پیش با این سیستم ( الستیکس و استریسک ) آشنا شدم !!!

رشته دانشگاهیم کامپیوتره و قبلا هم با #C و ASP برنامه های مختلف نوشتم ، البته تازه دو سه ماه میشه که رو PHP هم کار میکنم ولی فکر نمیکردم با PHP بشه یه همچین برنامه هایی نوشت ! ( یه جورایی عاشق برنامه نویسی هستم )

در ضمن همه برنامه هایی که تا بحال نوشتم تو محیط ویندوز بوده و زیاد با لینوکس کار نکردم ، البته یه سه چهار ماهی هست که با نسخه BackTrack اون دارم کار میکنم ولی میدونم که بازهم کافی نیست ، مخصوصا واسه من که ادعام اینه که کامپیوتر خوندم !

من میخوام برای شرکت خودمون یه همچین سیستمی رو راه اندازی کنم !
      در کل میخوام که همه کارهاشو خودم انجام بدم ! ( از برنامه نویسی گرفته تا بقیه کارها )

راستی این سیستمو تو محیط لینوکس طراحی و کد نویسی کردین ؟؟؟؟ و اینکه برای طراحی یه همچین سیستمی چقدر باید به PHP مسلط باشم ؟؟؟

ممنون میشم کمکی بهم بکنید یا اگه ممکنه لینکی داشتین و دارین بهم بگین !
      بازهم بابت پاسختون ممنون ! :66:
      بله من این برنامه رو با php نوشتم فقط هنوز کامل نشده . پی اچ پی هم میشه توی ویندوز نوشت و هم لینوکس فرقی نداره برای نوشتن این برنامه شما لازم هست دستوراتی که اطلاعات رو از دیتابیس فراخوانی میکنن رو بلد باشین . راستی اگه از الستیکس استفاده میکنید خودش ابزار مانیتورینگ داره برای داخلی ها و نیازی به نوشتن این برنامه ندارین دیگه . من این برنامه رو تقریبا شبیه همین مانیتورینگ الستیکس نوشتم فقط کمی سفارشیش کردم برای خودم .
      برای نصب الستیکس و استریسک هم آموزش هاش توی بخش مربوطه گذاشته شده اگه توی کانفیگ هاش هم به مشکلی بر خوردین توی انجمن مطرح کنید .

کامنت

من تقریبا بعضی از کارها مثل فراخوانی اطلاعات از دیتابیس یا ذخیره و ویرایش و ... رو تو php بلدم فقط خواستم اگه براتون مقدوره یه منبعی واسه نوشتم سفارشی مانیتورینگ الستیکس معرفی کنید ( اینکه چطور اطلاعات رو از الستیکس فراخوانی کرد و یا اینکه برنامه ای مانند ارسال تماس های گروهی نوشت و یا یک ivr سفارشی تو همین php طراحی و کد نویسی کرد ) !

منبع هم فرقی نمیکنه که فارسی باشه یا انگلیسی !
        ممنون !

کامنت

برای فراخوانی اطلاعات از دیتابیس یه کد پی اچ پی توی این پست گذاشتم که نمونش رو میتونید ببینید که از چه کدهایی استفاده شده :

برای نوشتن ivr شما باید agi نویسی رو یاد بگیرین منبع انگلیسی که پیشنهاد میکنم به کتاب O'Reilly Asterisk مراجعه کنید که در بخش کتاب های الکترونیکی در تالار استریسک آماده دریافت میباشد سورس خوبی هست برای یاد گیری استریسک . و منبع فارسی هم میتونید از انجمن منطقه لینوکسی ها برای رفع ایرادات و مشکلات خودتون استفاده کنید .
          آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-09-2021, 05:09 PM.

کامنت

آقا محمد ممنون از اینکه وقت میذارید با دقت تمام به سوالاتم پاسخ میدین !!!
            واقعا جای تشکر داره ! :66:

راستی یه سوالی که دو سه روزه ذهنمو مشغول کرده اینه :
            1. آیا من میتونم CentOS رو روی VMWare در ویندوز نصب کنم ( بجای نصب بر روی یک PC دیگر و کاهش هزینه یک کامپیوتر دیگر ) ؟؟؟

2. اگه جواب سوالم بله هست ، پس در این صورت چطوری بعضی از کارها رو تست کنم ؟؟؟ مثلا خود همین agi programming که یک برنامه با زبان PHP بنویسم و روی CentOSای که در VMWare نصب هست ، تست کنم ؟؟؟؟؟

باز هم بابت پاسخ هاتون ممنون !

کامنت

بله میتونین
              تنظیمات و agi نویسی هم فرقی نمیکنه در ویرچوال
              راستش من منظورتون رو از سوال ذوم نفهمیدم
              Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
              Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
              Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
              LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

منظورم اینه که برنامه ای که با php نوشته میشه رو هم میشه تست کرد ؟؟؟
                اگه جوابتون بله هست ، چطوری ؟؟؟؟

کامنت

نوشته شده توسط simorgh-arshad مشاهده پست
                  منظورم اینه که برنامه ای که با php نوشته میشه رو هم میشه تست کرد ؟؟؟
                  اگه جوابتون بله هست ، چطوری ؟؟؟؟
                  اگه اشتباه نکنم برای تست php شما باید LAMP رو روی لینوکس نصب داشته باشین آموزشش هم توی این لینک هست :

فرقی هم نمیکنه روی ویرچوال باشه یا کامپیوتر رومیزی و لپ تاپ .

بعد لینوکس خودش یه کامند داره که میتونی باش فایل های php تون رو تست بگیرین :
                  php file name
                  بدین صورت که ابتدا مینویسید php سپس آدرس فایل پی اچ پی تون رو میدین بعد اینتر کنید اگه مشکلی نداشته باشید توی فایل پی اچ پی بدون خطا میره خط بعد ولی اگه مشکلی باشه همونجا بهتون ارور میده و میگه مثلا لاین فلان ارور دارین .
                  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-09-2021, 05:09 PM.

کامنت

متشکرم از همه اساتید . ایشالله این سایت هر روز پر بار تر بشه . ماژول تماسهای گروهی که آماده نصب و تست میشه ؟

کامنت

سلام
                      آقای هابیلی برای این برنامه ای که شما نوشتین نیاز به خط e1 هست؟
                      ممنون

کامنت

سلام
                        هم با استفاده از خطوط آنالوگ میشه و هم با e1
                        بستگی داره به تعداد تماس و زمانی که برا این تماس ها در نظر دارین
                        حتی با یک خط آنالوگ هم میشه و تماس اول که تموم شد و چنل آزاد شد تماس بعدی میره بیرون

کامنت

نوشته شده توسط Habili مشاهده پست
                          سلام
                          هم با استفاده از خطوط آنالوگ میشه و هم با e1
                          بستگی داره به تعداد تماس و زمانی که برا این تماس ها در نظر دارین
                          حتی با یک خط آنالوگ هم میشه و تماس اول که تموم شد و چنل آزاد شد تماس بعدی میره بیرون
                          سلام
                          چه جوری در خط آنالوگ تشخیص بدیم که طرف یه تماس پاسخ داده و بعد پیام براش پخش بشه؟
                          چون اونجوری که امتحان کردم در حین اینکه داره شماره گیری صورت میگیره پیام هم پخش میشه
                          با تشکر

کامنت

اگه از کارت استفاده میکنین این مشکل هست و باید با wait در دایلپلن این مشکل رو کم کنین
                            ولی اگه از گیت وی استفاده میکنین باید بگم که گیت وی answer detect داره و نباید مشکلی باشه
                            البته اگه برنامه نویس کنین میتونین کاملا این مشکل رو حل کنین وقتی تماس جواب داده میشه سینگال فرکانس و ولتاژ خط تغییر میکنه
                            میتونین تو برنامه تون بگید به محض این تغییر پیام رو پخش کنه
                            البته یه گیر دیگه در این سیستم هست که کاری نمیشه کرد
                            اگر مثلا موبایلی آهنگ پیشواز داشته باشهو یا موردهایی شبیه به این(تلفن مشترک مورد نظر تا اطلاع ثانوی ...) باز سیستم نمیفهمه که الان مخاطب جواب داده یا نه و در هر صورت پیام رو پخش میکنه
                            آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 08-05-2014, 03:21 PM.

کامنت

ممنون آقای هابیلی از پاسخ کاملتون
                              شرمنده یه سوال دبگه ،این تغییر ولتاژ رو توی agi باید انجام بشه دیگه؟مثلا با php?
                              بازم ممنون

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X