اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

پیاده سازی یک سناریو با FreePBX و Newrock HX422E

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

پیاده سازی یک سناریو با FreePBX و Newrock HX422E

با سلام خدمت همه ی دوستان.

من سوالاتی راجع به نحوه ی اجرای این سناریو به صورت زیر دارم:

ما دو تا خط تلفن داریم که یکی برای تلفن و دیگری برای فکس ازش استفاده میشه.
    تصمیم بر اون شد که ما VOIP پیاده سازی کنیم و من تجهیزات زیر را تهیه کردم.
    Smart ATA HX422E
    Raspberry Pi 3
    خب همونطور که مشخص هست برای ATA ما از یکی از محصولات Newrock استفاده خواهیم کرد و برای Asterisk هم با توجه به اینکه حجم کار ما خیلی پایین هست من به جای قرار دادن یک کامپیوتر از Raspberry Pi استفاده کردم.

ما توزیع Asterisk را که برای Raspberry Pi تهیه شده را دانلود و نصب کردیم.
    همچنین چونکه احتیاج به ارسال و دریافت فکس هم داشتیم آپشن Fax را هم نصب کردیم.این توزیع از FreePBX به عنوان GUI استفاده می کنه و برای برای ارسال فکس باید ماژول 150 دلاری اون تهیه بشه که ما به جای اینکه از ماژول تحت وب فکس FreePBX استفاده کنیم AvantFax را نصب کردیم.
    پس تا اینجا Asterisk و FreePBX و HylaFax و AvantFax نصب شدن !

با عرض پوزش از اساتید محترم من چون با VOIP آشنایی زیادی ندارم سوالات ابتدایی دارم:

اول اینکه من با توجه به اینکه هم برای VOIP و هم برای FOIP این دو دستگاه را فقط در اختیار دارم چه نوع SIP ای باید بسازم؟ از این جهت می پرسم که توی اینترنت خوندم که برخی از پروتکل ها با فکس سازگار نیستند.آیا باید یک SIP ساخته بشه یا دو تا.
    اگر نیاز به دو تا SIP هست من چطور باید این کار را انجام بدم.

دوم اینکه نحوه ی ارتباط ATA با FreePBX به چه صورت هست؟ نحوه ی Route کردن پورت ها به سمت Asterisk به چه صورت هست؟

سوم اینکه وقتی ما دستگاه فکس را حذف می کنیم قاعدتا باید یک نرم افزاری را جایگزین اون بکنیم که همون HylaFax باشه.حالا این HylaFax چه نوع اینترفیسی برای ارتباط با ATA نیاز داره؟ توی تنظیمات AvantFax باید یک اینترفیس معرفی بشه اما من نمی دونم این اینترفیس را ما در FreePBX در کدوم قسمت باید بسازیم !

و در آخر کسی از دوستان هست که در قبال دریافت هزینه من را راهنمایی کنه و این سناریو را برای من پیاده سازی کنه؟
    در حقیقت کل پروژه به صورت خلاصه شده میشه : Route کردن دو خط تلفن به Asterisk ! یکی بره به سمت یک IVR و دیگری فکس مستقیم.
    در IVR هم ما سه تا داخلی داریم که باید تعریف بشن.
    در قسمت فکس هم که مشخصه قراره ارسال و دریافت فکس داشته باشیم.

با سپاس

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
در حال انجام ...
X