اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مانیتور کردن روتر 3900 در زبیکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مانیتور کردن روتر 3900 در زبیکس

سلام و احترام. برای مانیتور کردن تجهیزات شبکه زبیکس را طبق آموزش هایی که اساتید زحمت کشیدن نصب کردم. مشکلی که هست من یک router cisco c3900 دارم که میخوام توی zabbix اونو مانیتور کنم. اینترنت گشتم template خاصی براش پیدا نکردم. لطفا اگر کسی سولوشنی داره کمک کنه. با تشکر

نوشته شده توسط heliyaa مشاهده پست
    سلام و احترام. برای مانیتور کردن تجهیزات شبکه زبیکس را طبق آموزش هایی که اساتید زحمت کشیدن نصب کردم. مشکلی که هست من یک router cisco c3900 دارم که میخوام توی zabbix اونو مانیتور کنم. اینترنت گشتم template خاصی براش پیدا نکردم. لطفا اگر کسی سولوشنی داره کمک کنه. با تشکر
    با سلام
    می بایستی با استفاده از ابزار SNMPWalk موجود در لینوکس و پیدا کردن MIB مربوط کلیدهای مرتبط با روتر خود را به صورت دستی و به عنوان یک template بسازین.نحوه ی استفاده از snmpwalk :

کد PHP:
    snmpwalk -<version> -<community> <ipaddress> | grep <keyName
    به عنوان مثال :
    کد PHP:
    snmpwalk -v 2c -public 192.168.1.100 grep ifinoctets 
    با تشکر

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
    در حال انجام ...
    X