اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

مشکل در تبدیل گراف kilobyte به megabyte و gigabyte در زبیکس

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

مشکل در تبدیل گراف kilobyte به megabyte و gigabyte در زبیکس

سلام دوستان. من از زبیکس استفاده میکنم. مشکلی که دارم اینه که گراف نتورکم رو توی زبیکس گرفتم بعد از نمودار سمت چپ که حجم رو نمایش میده به صورت کیلوبایت هستش. من میخوام گراف حجم مصرفی رو به گیگ یا مگابایت نمایش بده. با سپاس

نوشته شده توسط linuxtrack مشاهده پست
    سلام دوستان. من از زبیکس استفاده میکنم. مشکلی که دارم اینه که گراف نتورکم رو توی زبیکس گرفتم بعد از نمودار سمت چپ که حجم رو نمایش میده به صورت کیلوبایت هستش. من میخوام گراف حجم مصرفی رو به گیگ یا مگابایت نمایش بده. با سپاس
    با سلام
    شما برای حل این مشکل باید سراغ ایتمی که میخواهید گراف آن نمایش داده شود بروید و در آن آیتم قسمت Units را به Mbs یا Gbs تغییر دهید.

کامنت

ممنون دوست عزیز از راهنماییت. در حال حاضر گراف مثلا مموری من به این صورت هستش. که همانطور در عکس هم مشاهده میکنید نمودار سمت چپ که مقدار حجم رم هستش رو داره به "k" نمایش میده.

برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	zabbix-memory-graph.PNG
نمایش ها:	1
اندازه:	21.5 KB
شناسه:	17430

طبق راهنمایی شما من بخش unit را به Gbs گذاشتم بعد به جای اینکه اون حرف "k" کنار گراف بره و بجاش به صورت گیگابایت نمایش بده به صورت "kGbs" میزنه.

برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	zabbix-memory-graph2.PNG
نمایش ها:	1
اندازه:	24.5 KB
شناسه:	17431

گزینه type of information برابر با Numeric (unsigned) و گزینه Data Type برابر با Decimal و بخش Unit هم Gbs گذاشتم.

کامنت

نوشته شده توسط linuxtrack مشاهده پست
        ممنون دوست عزیز از راهنماییت. در حال حاضر گراف مثلا مموری من به این صورت هستش. که همانطور در عکس هم مشاهده میکنید نمودار سمت چپ که مقدار حجم رم هستش رو داره به "k" نمایش میده.

[ATTACH=CONFIG]5481[/ATTACH]

طبق راهنمایی شما من بخش unit را به gbs گذاشتم بعد به جای اینکه اون حرف "k" کنار گراف بره و بجاش به صورت گیگابایت نمایش بده به صورت "kgbs" میزنه.

[ATTACH=CONFIG]5482[/ATTACH]

گزینه type of information برابر با numeric (unsigned) و گزینه data type برابر با decimal و بخش unit هم gbs گذاشتم.
        با سلام
        واحد رو به b تغییر بدین، خود زبیکس محاسبات رو انجام میده و برای شما مقدار صحیح رو نمایش میده.
        Unit = B
        با تشکر
        آخرین ویرایش توسط a.zabihi; در تاریخ/ساعت 06-20-2017, 03:02 PM. دلیل: مشکل در بخش نوشتاری

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
        در حال انجام ...
        X