اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

آموزش ارتباط زبیکس با تلگرام (ارسال آلارم ها و پیغام های زبیکس به کانال تلگرام)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

آموزش ارتباط زبیکس با تلگرام (ارسال آلارم ها و پیغام های زبیکس به کانال تلگرام)

با سلام فایل آموزشی برای عزیزان تهیه شده که در آن به آموزش چگونگی ارتباط zabbix با telegram و فرستادن پیام های زبیکس (Information, Warning, Avarage, High, Disaster) بر بستر تلگرام بر روی Ubuntu server 16.4 و zabbix 3.2 جهت اطلاع رسانی از مشکلاتی که به وجود آمده، پرداخته شده است.

دو فایل اسکریپت و فایل آموزشی به پیوست در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد.

فایل آموزشی نصب زبیکس :
    zabbix installation.pdf

فایل ارتباط زبیکس با تلگرام را از لینک زیر دانلود کنین:
    zabbix with telegram.pdf

دانلود مستقیم اسکریپت ها :
    scripts.rar

یا از لینک زیر دانلود کنین :

با تشکر
    فایل های پیوست شده
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 05-08-2018, 11:57 AM.

اسکریپت در چه مسیری باید اپلود شود؟

در رابط کاربری امکان افزودن این scrtip نیست.
    برای اتصال به تلگرام کاری باید انجام شود؟

کامنت

سلام باید توی مسیر /usr/lib/zabbix/alertscripts/ کپی کنید.

کامنت

باید یک سرور جداگانه ای برای راه اندازی ربات ایجاد کنیم؟

در خصوص فعال سازی این مورد امکان ارائه توضیحات هست؟

کامنت

نوشته شده توسط TARIMEHR مشاهده پست
          باید یک سرور جداگانه ای برای راه اندازی ربات ایجاد کنیم؟

در خصوص فعال سازی این مورد امکان ارائه توضیحات هست؟
          با سلام
          خیر، نیازی به راه اندازی سرور جدید نیست، خود زبیکس این قابلیت رو داره که با استفاده از امکاناتی که داره این کار رو برای شما انجام بده، برای همین هم یک سری مسیر رو تعیین کرده از قبل برای قرار دادن اسکریپت ها و ... که مربوط به هشدار دادن هستند که به نام alert-scripts شناخته میشه، شما فقط کافیه اسکریپت مربوطه رو در مسیر alert-script که در فایل configuration زبیکس مسیرش مشخص شده قرار بدین و دسترسی های لازم رو بهش بدین و تنظیمات مورد نظر هم اعمال کنین.
          زبیکس با استفاده از escalator هایی که داره این قابلیت هشدار رو مدیریت میکنه و اگر سطح شبکه بزرگ و هشدارهای موجود زیاد هستند نیاز به افزایش تعداد escalator ها در فایل تنظیمات زبیکس می باشد.
          با تشکر

کامنت

سلام من جایی دیده بودم که باید در مسیر /usr/local/share/zabbix/alertscripts کپی بشه
            البته گفته بود بسته به نوع نصب زبیکستون.
            من appliance زبیکس رو از سایتش دانلود و اجرا کردم
            باید توی کدوم مسیر کپی کنم ؟؟

کامنت

نوشته شده توسط shabgard مشاهده پست
              سلام من جایی دیده بودم که باید در مسیر /usr/local/share/zabbix/alertscripts کپی بشه
              البته گفته بود بسته به نوع نصب زبیکستون.
              من appliance زبیکس رو از سایتش دانلود و اجرا کردم
              باید توی کدوم مسیر کپی کنم ؟؟
              سلام لطفا سوالتان را واضحتر بیان کنید. نام اپلیکیشنی که دانلود کردید چی هست؟ اگر قصد دارید اسکریپت جدیدی ایجاد کنید میتوانید در همان مسیری که در بالا فرمودید بگذارید.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

سلام مجدد
                من زبیکس رو دانلود کردم. یعنی روی اول اوبونتو نصب نکردم بعد بیام روش زبیکس رو نصب کنم. مستقیم از سایت زبیکس applianceش رو دانلود و روی vmware بالا آوردمش. اما طبق آموزش جواب نمیگیرم.
                آیا در جایی فیلمی از مسیر انجامش نیست ؟
                باز هم یکی دو تا فیلم پیدا کردم که هرجا به مشکل میخوره فیلم رو متوقف میکنه دوباره ضبط میکنه نمیفهمیم مشکل رو چجوری رفع میکنه :-یییی :-(

کامنت

زبیکس چه روژنی دارید نصب میکنید؟ سیستم عاملی که دارید روش زبیکس رو نصب میکنید ورژن و نوعش چی هست؟ لطفا اگر توی نصب زبیکس مشکل دارید مابقی سوال تون رو در این تاپیک مطرح کنید چون موضوع این تاپیک فرق میکنه با مشکل شما. بینهایت سپاسگذارم.
                  آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-09-2021, 11:35 AM.

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

سلام
                    من همه مراحل طی کردم ولی هیچ پیامی دریافت نمی‌کنم. انگار اصلا زبیکس اسکریپت‌ها نمی بیند. ایراد را از کجا می‌توانم پیدا کنم؟

در ضمن از طریق خط فرمان همه چیز به خوبی کار میکند و پیام و گراف توسط تلگرام دریافت می‌شود.

/zbxtg.py "ٓ..." test "$(echo -e 'zbxtg;graphs: \nzbxtg;graphs_period=300\nzbxtg;itemid:1\nzbxtg;t itle:ololo')" --group

نسخه زبیکس 3.4 می‌باشد.
                    آخرین ویرایش توسط lamp; در تاریخ/ساعت 10-22-2017, 09:04 PM.

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                    در حال انجام ...
                    X