اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

درخواست راهنمایی جهت نصب لینوکس و ویندوز 8.1 در دو هارد مجزا

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

درخواست راهنمایی جهت نصب لینوکس و ویندوز 8.1 در دو هارد مجزا

با عرض سلام و خسته نباشید

بنده علاقه شدیدی به لینوکس پیدا کردم و قصد دارم برای اولین بار لینوکس بر روی سیستم خودم نصب کنم. اما چون تازه وارد هستم و احتمال گیر کردنم توی لینوکس زیاده قصد دارم ویندوز هم موقتا در کنارش قرار بدم.
    مشکلی که من دارم این است : من دو تا هارد مجزا روی سیستم دارم که یکی هارد SSD و اون یکی هارد معمولی که دوتاشون با پورت SATA3 به مادربرد متصل هستن. ویندوز 8.1 روی هارد SSD نصب شده و نمیخوام ویندوز و لینوکس در یک هارد نصب بشن.
    میخوام ویندوز توی هارد خودش باقی بمونه و لینوکس رو روی هارد دیگه نصب کنم و موقع بوت شدن گزینه انتخاب یکی از سیستم ها بیاد و به راحتی بوت بشن. خیلی سعی کردم انجام بدم ولی موقع بوت شدن مستقیما ویندوز بالا میاد و لینوکس اصلا پیدا نمیشه مگر اینکه هارد SSD رو جدا کنم اونموقع لینوکس شناخته میشه.

ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان

یــا عـــلــــــی

نوشته شده توسط Love_Linux مشاهده پست
    با عرض سلام و خسته نباشید

بنده علاقه شدیدی به لینوکس پیدا کردم و قصد دارم برای اولین بار لینوکس بر روی سیستم خودم نصب کنم. اما چون تازه وارد هستم و احتمال گیر کردنم توی لینوکس زیاده قصد دارم ویندوز هم موقتا در کنارش قرار بدم.
    مشکلی که من دارم این است : من دو تا هارد مجزا روی سیستم دارم که یکی هارد SSD و اون یکی هارد معمولی که دوتاشون با پورت SATA3 به مادربرد متصل هستن. ویندوز 8.1 روی هارد SSD نصب شده و نمیخوام ویندوز و لینوکس در یک هارد نصب بشن.
    میخوام ویندوز توی هارد خودش باقی بمونه و لینوکس رو روی هارد دیگه نصب کنم و موقع بوت شدن گزینه انتخاب یکی از سیستم ها بیاد و به راحتی بوت بشن. خیلی سعی کردم انجام بدم ولی موقع بوت شدن مستقیما ویندوز بالا میاد و لینوکس اصلا پیدا نمیشه مگر اینکه هارد SSD رو جدا کنم اونموقع لینوکس شناخته میشه.

ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان

یــا عـــلــــــی
    سلام. موقع نصب لینوکس ازتون میپرسه که کدوم هارد رو براتون پارتیشن کنه که شما میبایست هارد دوم تون رو برای پارتیشن بندی و نصب انتخاب کنید سپس در انتهای نصب از شما میپرسه گراب رو کجا نصب کنم و شما میبایست هارد اول تون رو انتخاب کنید که گراب/بوت لودر ویندوز تون روی اون هستش. بدین صورت اگر برید جلو هر دو بوت میشوند در غیر اینطورت چون گراب لینوکس توی هارد دوم هستش و سیستم وقتی بوت میشه هارد اول رو بوت میکنهشما دیگه نمیتونید لینوکس رو بالا بیارید.

کامنت

نوشته شده توسط Habili مشاهده پست

سلام. موقع نصب لینوکس ازتون میپرسه که کدوم هارد رو براتون پارتیشن کنه که شما میبایست هارد دوم تون رو برای پارتیشن بندی و نصب انتخاب کنید سپس در انتهای نصب از شما میپرسه گراب رو کجا نصب کنم و شما میبایست هارد اول تون رو انتخاب کنید که گراب/بوت لودر ویندوز تون روی اون هستش. بدین صورت اگر برید جلو هر دو بوت میشوند در غیر اینطورت چون گراب لینوکس توی هارد دوم هستش و سیستم وقتی بوت میشه هارد اول رو بوت میکنهشما دیگه نمیتونید لینوکس رو بالا بیارید.

دوست عزیز ممنون از پاسخ مفیدی که به بنده دادید. مشکل برطرف شد.

یــا عـــلـــــی

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
      در حال انجام ...
      X