اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

2002 Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

2002 Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock

در حال نصب LEMP یا (Linux Enginx MariaDB PHP-FPM) در سیستم عامل CentOS 7 بودم که وقتی به قسمت نصب دیتابیس MariaDB رسیدم پس از نصب میخواستم با دستور mysql_secure_installation دیتابیسم را از لحاظ امنیتی کانفیگ کنم، که در همون ابتدای کار از ما پسورد در حال حاضر یوزر root را میخواهد، و وقتی پسورد را میزدم با خطای زیر مواجه میشدم.
    کد PHP:
    [root@localhost ~]# mysql -u root -p
    Enter password:
    ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2) 
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام: mariadb-root-password.png مشاهده: 1 حجم: 85.2 کیلو بایت

برای پیدا کردن مشکل داشتم توی گوگل سرچ میکردم که با سولوشن های متفاوتی مواجه شدم ولی با توجه به اینکه centos که تازه نصب کرده بودم هنوز SELINUX ش را غیرفعال نکرده بودم، با غیرفعال کردن selinux و سپس reboot کردن سرور مشکل برطرف گردید.

برای این کار با استفاده از ادیتور متن دلخواه تان فایل کانفیگ SELINUX را باز کنید و مقدار SELINUX=enforcing را برابر با disabled قرار دهید.
    کد PHP:
    # vim /etc/selinux/config 
    selinux

مجددا دستور mysql_secure_installation را اجرا کردم و به سوال ابتدایی که پسورد root دیتابیس را از من میخواست رسیدم، کلید Enter را به جهت set کردن پسورد root دیتابیس وارد کردم که دیگر شاهد error بالا نبودم و میتوانستم مابقی نصب را ادامه دهم.
    کد PHP:
    [root@localhost ~]# mysql_secure_installation

NOTERUNNING ALL PARTS OF THIS SCRIPT IS RECOMMENDED FOR ALL MariaDB
          SERVERS IN PRODUCTION 
    USE!  PLEASE READ EACH STEP CAREFULLY!

In order to log into MariaDB to secure itwe'll need the current
    password for the root user.  If you'
    ve just installed MariaDB, and
    you haven't set the root password yet, the password will be blank,
    so you should just press enter here.

Enter current password for root (enter for none):
    OK, successfully used password, moving on...

Setting the root password ensures that nobody can log into the MariaDB
    root user without the proper authorisation.

Set root password? [Y/n] 
    در صورتی که شما هم به این مشکل برخورد کردید میتوانید برای حل مشکل از آموزش زیر هم کمک بگیرید.

Reset/Recovery پسورد root دیتابیس MySQL/MariaDB

موفق باشید.
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-20-2021, 06:51 PM.

سلام. من روی centos تازه نصب شده مای اسکیول ریختم موقع نصب اسکریپت mysql_secure_installation با این خطای بالا مواجه شدم. من چون سرویس mariadb رو استارت نکرده بودم با این خطا برخورد کردم که با استارت کردن سرویس mariadb مشکلم برطرف شد.
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
    در حال انجام ...
    X