اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

اضافه کردن هارد به سرور esxi

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

اضافه کردن هارد به سرور esxi

سلام دوستان
    یک سرور G7 دارم که 4 تا هارد ssd داره که با raid 5 تنظیم شده .
    اگر در آینده به این سرور( hard (ssd-non-ssd اضافه کنم ، esxi به صورت اتوماتیک شناسایی می کنه ؟
    برای raid باید چه کاری انجام بشه ؟
    همه 8 تا هارد مجدد raid تنظیم بشه ؟ اگر مجدد raid روی 8 تا تنظیم بشه ، مشکلی در اطلاعات سرور یا ماشین ها به وجود نمیاد ؟
    یا یک raid array جدید برای اون ایجاد بشه ؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

نمیتونید هاردهای جدید رو به raid قدیمی اضافه کنید چون با این کار باید مجدد raid بندی کنید که در اینصورت تمام اطلاعات از بین می رود .
    بهترین کار اینه که با هارد های جدید یک raid جدید بسازید که ربطی به هارد های قدیمی نداشه باشد ، بعد از raid بندی جدید هنگامی که ESXi بالا اومد به عنوان یک datastore شناسایی و اضافه میشه .
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

نوشته شده توسط k-sharifi مشاهده پست
      نمیتونید هاردهای جدید رو به raid قدیمی اضافه کنید چون با این کار باید مجدد raid بندی کنید که در اینصورت تمام اطلاعات از بین می رود .
      بهترین کار اینه که با هارد های جدید یک raid جدید بسازید که ربطی به هارد های قدیمی نداشه باشد ، بعد از raid بندی جدید هنگامی که ESXi بالا اومد به عنوان یک datastore شناسایی و اضافه میشه .

ممنون از توضیحات و راهنماییتون .
      با توجه به توضیحات شما ، در این صورت 2 تا raid array داریم .
      داشتن 2 تا array مزیت خاصی هم داره ؟
      یعنی در صورتی که از اول هارد ها (یا با اضافه شدن هارد ) با 2 تا array تنظیم بشن ، مزیت خاصی ایجاد می کنه ؟
      با raid 5 ، این سرور fault tolerance یک داره ، اگر که 2 تا array باشه تاثیری روی FT داره ؟

کامنت

اگه بخواهیم هاردهای جدید رو به قدیمی اضافه کنیم باید تنظمیات raid قبلی رو پاک کنیم که در اینصورت تمامی اطلاعات از بین میرود .
        برای اینکه اطلاعات از بین نره raid جدید با هاردهای جدید ایجاد میکنیم .
        مزیت خاصی نداره ، raid جدید به عنوان یک datastore (پارتیشن) جدید توی ESX نشون داده میشه .
        او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
        نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

نوشته شده توسط k-sharifi مشاهده پست
          اگه بخواهیم هاردهای جدید رو به قدیمی اضافه کنیم باید تنظمیات raid قبلی رو پاک کنیم که در اینصورت تمامی اطلاعات از بین میرود .
          برای اینکه اطلاعات از بین نره raid جدید با هاردهای جدید ایجاد میکنیم .
          مزیت خاصی نداره ، raid جدید به عنوان یک datastore (پارتیشن) جدید توی ESX نشون داده میشه .

خیلی ممنون از توضیحات و راهنماییتون

کامنت

سلام وقت بخیر باشه برای raid کردن سیستم کنترل کننده ضعیف ترین هارد از لحاظ سرعت و حجم را بعنوان معیار قرار می دهد لذا اگر هارد های که شما می بایست raid کنید بهتر از از یک سرعت و حجم باشد، اما در سرورهای HP با قرار دادن یک باطری خاص روی کنترل کننده (smart array) هارد قرار می گیرد و میتوانی در آینده بر روی raid خود هارد اضافه کنید این امکان از G8 به بعد فعال شده است (این موضوعی که بنده گفتم در قسمت اضافه شدن به raid قبلی باز باید سوال بشه ولی من قبلا سوال کردم یادم است که این امکان جدید اضافه شده است ولی باز خود من هم سوال میکنم در صورت اشتباه بودن تصور بنده خبر می دهم )

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
            در حال انجام ...
            X