اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

چگونگی انتقال vm ها از سرور G8 به سرور G7

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

چگونگی انتقال vm ها از سرور G8 به سرور G7

سلام دوستان
    من یک سرور Hp G8 دارم که ماشین ها روی اون قرار دارند .
    ولی لازم هست که تغییراتی روی سرور ها ایجاد بشه و لازم هست ماشین های روی سرور G8 به سرور دیگه که HP G7 هست ،انتقال بدم .
    یعنی vm های سرور G8 رو به سرو G7 منتقل کنم .
    روی هر دو سرور ESXi6 نصب هست .
    اطلاع دارید که همچینن امکانی وجود داره ؟ چطور میتونم این کار را انجام بدم.

ممنون میشم راهنمایی کنید .

سلام
    شما به چند طریق میتونید ایم کار رو انجام بدید :
    ابتدا باید روی هر دو سرور ESXi نصب شده باشد .
    1- اگر ماشینهای شما روی Storage ذخیره شده باشند کار بسیار راحت می باشد بدین صورت که شما با راست کلیک کردن روی ماشین مجازی و انتخاب گزینه Migrate و سپس Change Host به راحتی و بدون Shutdown کردنشون این کار رو انجام بدید . البته برای این کار باید Storage را هر دو سرور شناخته باشند .
    2 - در این حالت ماشینهای مجازی روی خود سرور ذخیره شده و باید روی سرور دیگه مهاجرت کند . برای این کار باید ماشینهای مجازی خاموش شوند ، روی ماشین راست کلیک کرده با انتخاب Migrate و سپس Change Host & Storage عملیات مهاجرت رو به همین سادگی انجام دهیم .
    او به من آموخت ، من به تو می آموزم و تو هم به او ...
    نگذار این چرخه قطع شود:279:

کامنت

نوشته شده توسط k-sharifi مشاهده پست
      سلام
      شما به چند طریق میتونید ایم کار رو انجام بدید :
      ابتدا باید روی هر دو سرور esxi نصب شده باشد .
      1- اگر ماشینهای شما روی storage ذخیره شده باشند کار بسیار راحت می باشد بدین صورت که شما با راست کلیک کردن روی ماشین مجازی و انتخاب گزینه migrate و سپس change host به راحتی و بدون shutdown کردنشون این کار رو انجام بدید . البته برای این کار باید storage را هر دو سرور شناخته باشند .
      2 - در این حالت ماشینهای مجازی روی خود سرور ذخیره شده و باید روی سرور دیگه مهاجرت کند . برای این کار باید ماشینهای مجازی خاموش شوند ، روی ماشین راست کلیک کرده با انتخاب migrate و سپس change host & storage عملیات مهاجرت رو به همین سادگی انجام دهیم .

ممنون از توضیحات کامل و مفیدتون .
      میخواستم بدونم انتقال از g8 به g7 ، به تفاوت سخت افزاری این دو سرور ارتباط یا وابستگی نداره و بدون مشکل انتقال انجام میشه ؟
      آخرین ویرایش توسط laleh; در تاریخ/ساعت 05-23-2016, 08:17 PM.

کامنت

با توجه به اینکه روی هر دو سرور ESXi 6 نصب شده است ، هیچ ارتباط یا وابستگی به سخت افزار ندارد و بدون مشکل انجام میشود .

کامنت

نوشته شده توسط k-sharifi مشاهده پست
          با توجه به اینکه روی هر دو سرور ESXi 6 نصب شده است ، هیچ ارتباط یا وابستگی به سخت افزار ندارد و بدون مشکل انجام میشود .

ممنون از راهنماییتون

کامنت

خواهش میکنم .
            شما انجام بدید هرجا به مشکل خوردید اینجا مطرح کنید تا بتونیم کمکتون کنیم .

کامنت

سلام وقت بخیر:) تنها یک نکته می بایست مد نظر گرفته شود که میزان منابع که روی این دو سرور وجود دارد اگر سرور g8 منابع قوی داشته باشد و پس از انتقال منابع سرور g7 جوابگو نباشد برخی از ماشینهای شما فعال نمی شود و در صورت که فعال بشود سیستمها کند می شوند

کامنت

سلام دوست عزیز
                ممنونم از نکته ای که یادآوری کردید ، من فرض رو بر این گذاشتم که
                میزان منابع روی هر دو سرور یکسان باشد .

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                در حال انجام ...
                X