اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

درخواست راهنمایی جهت ارتباط یا ترانک بین الستیکس و سانترال پاناسونیک

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

درخواست راهنمایی جهت ارتباط یا ترانک بین الستیکس و سانترال پاناسونیک

سلام به همه
    یه سانترال پاناسونیک دارم tda100 میخوام با الستیکسم ترانک بزنم که داخلی های هر دو سرور همدیگر رو بگیرند .
    ممنون میشم از دوستان راهنمایی بفرمایند
    اینستاگرام انجمن لینوکس ایران : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

سلام
    برای ارتباط الستیکس با پاناسونیک شما به یک گیت وی و یا کارت نیاز دارید . اگر از گیت وی استفاده میکنید آن را با الستیکس ترانک زده و اگر از کارت استفاده میکنید در الستیکس باید دیتکت شود به هر حال ارتباط بین الستیکس و گیت یا کارت باید برقرار باشد سپس از پورت fxo کارت یا گیت وی به جک پاناسونیک (یکی از داخلی ها) وصل میکنیم و از co پاناسونیک به یک داخلی fxs روی گیت وی یا کارت وصل میکنیم .
    البته با اتصال یکی از دو مورد بالا (fxoیاfxs) هم ارتباط برقرار میشود ولی برای مطلوب تر بودن این ارتباط دو اتصال بالا اثر بخش خواهد بود تنظیمات گیت وی بسته به اینکه از چه مدلی استفاده کنید متفاوت میباشد.

کامنت

تماس یک طرقه شدن

با سلام
      من در یک سناریو برای ارتباط پانوسونیک tda با الستیکس تنها باید از fxo الستیکس جهت ارتباط استفاده کنم

چون همه ی خطهای شهری سانترال پر است

مشکل اینجاست که من از تلفنهای ealstix راحت با سانترال تماس می گیرم ولی بر عکس یعنی از سانترال به الستیکس تماس برقرار نمیشه
      و فقط صدای بوق میاد از توی گوشی سانترال

راه حل چیه دوستان

من کارتم openvox الستیکس 2.4 استفاده می کتم

بعضی از دوستان با digium با همین سناریو مشگل نداشتن ایا مشکل من از کارته

یکی راهنمایی کرد گفت asteriskNow نصب شاید درست بشه

نظر شما دوستان چیه من چیکار کنم

با سپاس از همه

کامنت

اینو به نگاهی بندازین
        فایل های پیوست شده

کامنت

ممنون از هر دو عزیز توضیحات جامع وکاملی دادن . فقط اون فایل PDF آقای کریمی عکسی که گرفتن از ‫‪chan_dahdi.conf‬‬ کیفیتش یه کم پایین هست من این سه تا فایل رو تغییر دادم نمیدونم درست انجام دادم یا نه ؟
          کد PHP:
          pickupgroup=1

;Uncomment these lines if you have problems with the disconection of your analog lines
          ;busydetect=yes
          ;busycount=

کامنت

بله درسته .

کامنت

اقای کریمی من دقیقا با توجه به pdf انجام دادم ولی مشگل من هنوز هست

تماس از سانترال به الستیگس نمیره

زنگ زدم به بچهای سیتکو گفتن باید ترانک درست کنی و ... هزینه پشتیبانی

به نظر شما دوستان احتمال داره از کارتم باشد

الان openvox اگه مشکل از اینه که برم یک digium بخرم

با سپاس از همه
              منتظر نظرات شما دوستان

کامنت

دوست عزیز نه احتیاجی هست که کارتت رو عوض کنی و نه سیستم عاملتون رو من با همین کانفیگ ها راه اندازی کردم .
                شماره داخلی که از سانترال پاناسونیک به سرور الستیکس کشیدی چند هست ؟ شما باید برای ارتباط از داخلی های پاناسونیک به سرور الستیکس اول شماره داخلی که از سانترال کشیدی رو بگیری بعد تماس به ivr وصل میشه و از اونجا هم شماره داخلی سرور ویپ تون رو میتونید بگیرین .

کامنت

من تا اینجاش رو ok کردم حالا میخوام یه کاری کنم که داخلی های پاناسونیک به صورت مستقیم بتونن داخلی های الستیکس رو بگیرن . آیا این کار امکان پذیر هست ؟

کامنت

سلام
                    در مورد مشکل آقای بهروز
                    بهتره از گیت وی استفاده کنین تا بتونین داخلی های الستیکس رو مستقیما شماره گیری کنید
                    باید در گیت وی روت بنویسین
                    البته با کارت هم میشه یه کارایی کرد میتونین کانتکس اون پورتی که به داخلی پاناسونیک وصل شده رو ازfrom-pstn به from-internal تغییر بدین
                    اینجوری میتونین مستقیما داخلی ها رو بگیرین

ولی در مورد مشکل cebit
                    میشه به من بگی چه کانفیگ هایی انجام دادین؟
                    تنظیمات پاناسونیک چیه؟
                    الان یکی از داخلی های آنالوگ پاناسونیک رو به پورت o زدی مثلا 100
                    حالا از داخلی های دیگه که به 100 زنگ میزنی چه اتفاقی میفته؟

اگه شما کارت دارین رو چه حسابی سیتکو به شما گفته که باید ترانک بزنی؟!!!!
                    آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 11-27-2013, 07:42 PM.
                    Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
                    Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
                    Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
                    LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

با سلام و تشکر از همه دوستان که اینقدر به فرم ها اهمیت میدن
                      حال کردم ایول ...

backtrack جان نمیدونم دوستان خوب سیتکو چرا همچین حرفی زدم من خودم یک ساله دارم voip کار میکنم و تعجب کردم ؟

کارایی که من کردم:

شرکت دو تا به من داخلی سانترال داد به شماره 101 و 102 اونها را به دوتا ماژول fxo الستیکس وصل کردم

به تنظیمات سانترال tda دست نزدم

در الستیکس یه sip ساختم و softphone به شماره 2002 ریجیستر کردم

و دوتا داخلی dahdi ساختم به شمارهای 2020 و 2030 و یک ivr که در inbound روت قرار دادمش

حالا از softphone یعنی شماره 2002 شماره 2020 یا 2030 میگیرم بوف سانترال میده و از اونجا هر داخلی سانترال می تونم بگیرم

اما از یه داخلی سانترال یک تلفن ورداشتم و شماره 101 و 102 که به fxo وصل کردم گرفتم طبیعتا باید وصل بشه به ivr ولی فقط بوق میشنوم

توی استریسک cli اینو بهم نشون میده

1-2 DAHDI
                      hangup
                      ...
                      یعنی به محض گرفتن شماره از سانترال به داخلی وصل شده به fxo تماس hangup میشه و این عمل تا من گوشی نزارم تکرار میشه

من context زیر را هم چک کردم نشد که نشد
                      from-pstn , from-internal, from-zaptel

اگه مشکل نه از کارت باشه نه از os اختمال داره از نویزه خطوط باشه چون اونجا یه کم شلوغ کارکردن

منتظر نظرات خوبتوم هستم

با سپاس از همه بچهای خوب Linux Zone
                      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 03-12-2017, 11:15 AM.

کامنت

دوباره سلام
                        این تنظیمات رو انجام بده بعد نتیجه رو اعلام کن :
                        مثلا پورت اول کارت رو در نظر بگیر
                        وارد فایل dahdi-channels.conf برو
                        vi /etc/asterisk/dahdi-channels.conf
                        بعد group اش رو بذار مثلا 1
                        و کانتکسش رو هم عوض کن بذار from-internal
                        اینجوری :
                        کد PHP:
                        Span 1WCTDM/"Wildcard TDM400P REV E/F Board 5" (MASTER)
                        ;;; 
                        line="1 WCTDM/4/0 FXSKS"
                        signalling=fxs_ks
                        callerid
                        =asreceived
                        group
                        =1
                        context
                        =from-internal
                        channel 
                        => 1
                        callerid
                        =
                        group=
                        context=default 
                        حالا وارد الستیکس شو تب ترانک و
                        یه ترانک dahdi تعریف کن
                        DAHDI Identifier رو بذار g1
                        بعد یه outbound routes تعریف کن و
                        در قسمت Dial Patterns that will use this Route
                        بخش match pattern بنویس 1xx (رنج داخلی پاناسونیک)
                        وبعد در قسمت Trunk Sequence for Matched Routes
                        هم ترانک dahdi که ساختیم رو وارد کن
                        حالا از یه داخلی روی الستیکس مثل همون 2002 یه داخلی پاناسونیک مثلا 105 رو بگیری باید مستقیما زنگ بخوره
                        برعکسش هم باید ok بشه
                        یعنی از 105 که 101 رو بگیری باید بوق آزاد الستیکس رو بهت بده که بتونی داخلی 2002 رو شماره گیری کنی
                        ببین این تنظیمات رو انجام دادی وقتی داشتی تست میگرفتی اگه بازم نشد لاگ رو برام بفرست

موفق باشی
                        آخرین ویرایش توسط masome vahid; در تاریخ/ساعت 11-27-2013, 10:51 PM.
                        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
                        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
                        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
                        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

سلام
                          این صحبتهایی که شما فرمودید به نظرم فقط برای تماس از الستیکس به سانترال میباشد که من تو این قسمت مشکل ندارم

ولی در عین حال بر روی چشم تست می کنم و نتیجه اونو تو فرم اعلام میکنم

یا علی

کامنت

نوشته شده توسط Backtrack مشاهده پست
                            دوباره سلام
                            این تنظیمات رو انجام بده بعد نتیجه رو اعلام کن :
                            مثلا پورت اول کارت رو در نظر بگیر
                            وارد فایل dahdi-channels.conf برو
                            vi /etc/asterisk/dahdi-channels.conf
                            بعد group اش رو بذار مثلا 1
                            و کانتکسش رو هم عوض کن بذار from-internal
                            اینجوری :
                            کد PHP:
                            Span 1WCTDM/"Wildcard TDM400P REV E/F Board 5" (MASTER)
                            ;;; 
                            line="1 WCTDM/4/0 FXSKS"
                            signalling=fxs_ks
                            callerid
                            =asreceived
                            group
                            =1
                            context
                            =from-internal
                            channel 
                            => 1
                            callerid
                            =
                            group=
                            context=default 
                            حالا وارد الستیکس شو تب ترانک و
                            یه ترانک dahdi تعریف کن
                            DAHDI Identifier رو بذار g1
                            بعد یه outbound routes تعریف کن و
                            در قسمت Dial Patterns that will use this Route
                            بخش match pattern بنویس 1xx (رنج داخلی پاناسونیک)
                            وبعد در قسمت Trunk Sequence for Matched Routes
                            هم ترانک dahdi که ساختیم رو وارد کن
                            حالا از یه داخلی روی الستیکس مثل همون 2002 یه داخلی پاناسونیک مثلا 105 رو بگیری باید مستقیما زنگ بخوره
                            برعکسش هم باید ok بشه
                            یعنی از 105 که 101 رو بگیری باید بوق آزاد الستیکس رو بهت بده که بتونی داخلی 2002 رو شماره گیری کنی
                            ببین این تنظیمات رو انجام دادی وقتی داشتی تست میگرفتی اگه بازم نشد لاگ رو برام بفرست

موفق باشی

سلام

اقا نشد

اینم لاگم

-- Starting simple switch on 'DAHDI/2-1'
                            -- Executing [s@from-internal:1] Macro("DAHDI/2-1", "hangupcall") in new stack
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:1] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?endmixmoncheck") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,9)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:9] NoOp("DAHDI/2-1", "End of MIXMON check") in new stack
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:10] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?nomeetmemon") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,28)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:28] NoOp("DAHDI/2-1", "End of MEETME check") in new stack
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:29] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?noautomon") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,34)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:34] NoOp("DAHDI/2-1", "TOUCH_MONITOR_OUTPUT=") in new stack
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:35] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?noautomon2") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,41)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:41] NoOp("DAHDI/2-1", "MONITOR_FILENAME=") in new stack
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:42] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?skiprg") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,45)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:45] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?skipblkvm") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,48)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:48] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?theend") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,50)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:50] AGI("DAHDI/2-1", "hangup.agi") in new stack
                            -- Launched AGI Script /var/lib/asterisk/agi-bin/hangup.agi
                            -- <DAHDI/2-1>AGI Script hangup.agi completed, returning 0
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:51] Hangup("DAHDI/2-1", "") in new stack
                            == Spawn extension (macro-hangupcall, s, 51) exited non-zero on 'DAHDI/2-1' in macro 'hangupcall'
                            == Spawn extension (from-internal, s, 1) exited non-zero on 'DAHDI/2-1'
                            -- Executing [h@from-internal:1] Macro("DAHDI/2-1", "hangupcall") in new stack
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:1] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?endmixmoncheck") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,9)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:9] NoOp("DAHDI/2-1", "End of MIXMON check") in new stack
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:10] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?nomeetmemon") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,28)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:28] NoOp("DAHDI/2-1", "End of MEETME check") in new stack
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:29] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?noautomon") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,34)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:34] NoOp("DAHDI/2-1", "TOUCH_MONITOR_OUTPUT=") in new stack
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:35] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?noautomon2") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,41)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:41] NoOp("DAHDI/2-1", "MONITOR_FILENAME=") in new stack
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:42] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?skiprg") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,45)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:45] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?skipblkvm") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,48)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:48] GotoIf("DAHDI/2-1", "1?theend") in new stack
                            -- Goto (macro-hangupcall,s,50)
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:50] AGI("DAHDI/2-1", "hangup.agi") in new stack
                            -- Launched AGI Script /var/lib/asterisk/agi-bin/hangup.agi
                            -- <DAHDI/2-1>AGI Script hangup.agi completed, returning 0
                            -- Executing [s@macro-hangupcall:51] Hangup("DAHDI/2-1", "") in new stack
                            == Spawn extension (macro-hangupcall, s, 51) exited non-zero on 'DAHDI/2-1' in macro 'hangupcall'
                            == Spawn extension (from-internal, h, 1) exited non-zero on 'DAHDI/2-1'
                            -- Hanging up on 'DAHDI/2-1'
                            -- Hungup 'DAHDI/2-1'

کامنت

این موضوع رو هم چک کن
                              از مسیر etc/astrist فایل sip.conf رو باز کن و بعد از include دوم برند گوشی هاتو اضافه کن
                              به این صورت useragent=اسم گوشی
                              بعد هم ری استارت .
                              آخرین ویرایش توسط yari67; در تاریخ/ساعت 12-06-2013, 06:17 PM. دلیل: غلط املائی

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                              در حال انجام ...
                              X