اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

نصب محیط گرافیکی روی یک سرور لینوکس Debian

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

نصب محیط گرافیکی روی یک سرور لینوکس Debian

با سلام خدمت کاربران عزیز انجمن

خیلی از کاربران نیاز به محیط گرافیکی / Remote Desktop برای دسترسی به سرورشون دارند.

یکی از توزیع های محبوب لینوکس دبیان هست و امروزه استفاده زیادی از این سیستم عامل حتی برای هاستینگ میشه.

نخست دستور های زیر را وارد کنید:

کد:
    [COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue][FONT=courier new]# apt-get update[/FONT][/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue][FONT=courier new]# apt-get upgrade[/FONT][/FONT][/COLOR]
    سپس محیط گرافیکی GNOME را نصب میکنیم:

کد:
    [COLOR=#333333][FONT=courier new]#[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=courier new]apt-get install gnome-desktop-environment[/FONT][/COLOR]
    و همچنین یک سری پیش نیاز ها:

کد:
    [COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue][FONT=courier new]# apt-get install xfonts-100dpi[/FONT][/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue][FONT=courier new]# apt-get install xfonts-100dpi-transcoded[/FONT][/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue][FONT=courier new]# apt-get install xfonts-75dpi[/FONT][/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue][FONT=courier new]# apt-get install xfonts-75dpi-transcoded[/FONT][/FONT][/COLOR]
    [COLOR=#333333][FONT=Helvetica Neue][FONT=courier new]# apt-get install xfonts-base[/FONT][/FONT][/COLOR]
    یک VNC Server هم نصب کنید:

کد:
    [COLOR=#333333][FONT=courier new]apt-get install tightvncserver[/FONT][/COLOR]
    برنامه را اجرا کنید و همچنین رمز تعیین کنید:

کد:
    [INDENT][FONT=courier new]# tightvncserver :1[/FONT]
    [/INDENT]
    سپس قطع کنید
    کد:
    [COLOR=#333333][FONT=courier new]tightvncserver -kill :1[/FONT][/COLOR]
    فایل xstartup را ویرایش کنید
    کد:
    nano [COLOR=#333333][FONT=courier new]~/.vnc/xstartup[/FONT][/COLOR]
    به این مقادیر تغییر بدید سپس ذخیره کنید:
    کد:
    #!/bin/shxrdb $HOME/.Xresources
    xsetroot -solid grey
    x-terminal-emulator -geometry 80x24+10+10 -ls -title "$VNCDESKTOP Desktop" &
    # x-window-manager &
    gnome-session &
    سپس reboot کنید.

برای ایجاد VNC Season دستور زیر را بزنید

کد:
    [COLOR=#333333][FONT=courier new]tightvncserver -geometry 1024x768 :1[/FONT][/COLOR]
    :36: اگر مشکلی داشتید داخل همین تاپیک مطرح کنید.

سلام دوست عزیز شما میتونید این مشکل رو حل کنید ؟
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-08-2021, 10:01 PM.

کامنت

نوشته شده توسط Abbas_Karimi مشاهده پست
      سلام دوست عزیز شما میتونید این مشکل رو حل کنید ؟
      سلام

متاسفانه من با Elastix آشنا نیستم.
      آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 02-08-2021, 10:01 PM.

کامنت

سلام دنی
        من یه سرور بک ترک دارم برا وارد شدن به محیط گرافیکش باید این دستور رو بزنی که وارد محیط گرافیکیش بشه : startx - مشکل من اینه که وقتی از طریق ssh بش وصل میشم و دستور startx رو میزنم محیط گرافیکیش رو نشون نمیده . در این مورد میتونید راهنمایی بفرمایید
        متشکر

من قلبی بزرگ با رویاهایی بزرگ دارم. دانسته هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
          سلام دنی
          من یه سرور بک ترک دارم برا وارد شدن به محیط گرافیکش باید این دستور رو بزنی که وارد محیط گرافیکیش بشه : startx - مشکل من اینه که وقتی از طریق ssh بش وصل میشم و دستور startx رو میزنم محیط گرافیکیش رو نشون نمیده . در این مورد میتونید راهنمایی بفرمایید
          متشکر
          اگر با کنسول وصل بشید با دستور startx به محیط گرافیکی وارد میشید.
          مثلا با برنامه Putty که فقط برای SSH هست نمیتونید GUI داشته باشید.

VNC سرور نصب کنید و یک Season ایجاد کنید سپس از طریق VNC وصل بشید.

کامنت

منظورتون اینه که vnc رو روی لینوکسم نصب کنم و از طریق اون ریموت بزنم ؟

کامنت

نوشته شده توسط amir مشاهده پست
              منظورتون اینه که vnc رو روی لینوکسم نصب کنم و از طریق اون ریموت بزنم ؟
              بله

یا اگر مجازی ساز vmware هست از پشتیبان سرور درخواست کنید دسترسی vSphere یا همون کنسول بهتون بدند.

ولی VNC کم دردسر تر و سبک تر هست.

کامنت

نوشته شده توسط danitfk مشاهده پست
                سلام

متاسفانه من با Elastix آشنا نیستم.
                اصلا احتیاج به الستیکس نداره فقط اطلاعات لینوکس میخواد .

کامنت

با اجازه مدیران محترم
                  در اصل الستیکس خودش یه مرکز مخابراتی هست . یه نرم افزار لینوکسی هست که توی centos نصب میشه . کلا این centos و Elastix رو یه پکیجش کردن و به نام Elastix ارایه میدن به ملت .

کامنت

نوشته شده توسط Abbas_Karimi مشاهده پست
                    اصلا احتیاج به الستیکس نداره فقط اطلاعات لینوکس میخواد .
                    خب اگر Base Centos هست
                    دستور زیر را اجرا بفرمایید :)
                    کد:
                    yum groupinstall -y 'X Window System'
                    و

کد:
                    yum groupinstall -y 'Desktop'
                    سپس با یک ادیتور این فایل را باز کنید

کد:
                    /etc/inittab
                    مقدار زیر را از

کد:
                    id:3:initdefault:
                    به

کد:
                    id:5:initdefault:
                    تغییر بدید.

دستورات زیر هم مفید هست.

کد:
                    GUI to CLI: Ctrl + Alt + F6
                    CLI to GUI: Ctrl + Alt + F1

کامنت

فکر کنم منظورمو متوجه نشدید . شاید من بد گفتم . اون لینکی که گفتمو مشاهده کردید ؟

کامنت

نوشته شده توسط danitfk مشاهده پست
                        اگر با کنسول وصل بشید با دستور startx به محیط گرافیکی وارد میشید.
                        مثلا با برنامه Putty که فقط برای SSH هست نمیتونید GUI داشته باشید.

VNC سرور نصب کنید و یک Season ایجاد کنید سپس از طریق VNC وصل بشید.
                        سلام

البته از طریق PuTTy هم میشه محیط XWindows رو اجرا کرد. شما کافیه از قسمت X11 Forwarding این برنامه استفاده کنید و نرم افزار Xming رو هم روی کامپیوترتون نصب کرده باشید.
                        آخرین ویرایش توسط pooyax; در تاریخ/ساعت 10-22-2013, 10:22 AM.

کامنت

سلام,تایپک بعد از دوسال باز شد
                          من یه سرورمجازی دبیان تهیه کردم و میخوام به محیط گرافیکیش دستیابی داشته باشم ولی نمی تونم,با توجه به اموزش ها جلو رفتم ولی نمی دونم با کدوم نرم افزاز بهش وصل بشم,چند تا نرم افزاز vnc دانلود کردم ولی بازم نشد,شما کدوم نرم افزار رو پیشنهاد میکنید تا اگه مشکلی پیش اومد ازتون راهنمایی بگیرم
                          راستی به بخش پشیتبانی ارائه دهنده ی سرور تیکت زدم ولی ایشون گفت که دبیان از نوع سرور هست و نمیشه به محیط گرافیکی وصل شد,ایا می تونن این قسمت رو محدود کنن ؟یا پیشتیان اطلاعات کافی نداشته؟

کامنت

اصلا باید ببینید که محیط گرافیک سرورتون نصب هست یا نه
                            البته اکثرا برای این چنین سرورهایی گرافیک نصب نمیشه ولی خوب اگه گرافیکتون نصب باشه شما باید با vnc بتونین بهش وصل شین
                            و یا اینکه میتونین بعد از ssh کردن به سرور کامند gnome-session رو اجرا کنین.
                            Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
                            Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
                            Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
                            LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                            در حال انجام ...
                            X