اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

انتقال تماس روی بستر اینترنت

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

انتقال تماس روی بستر اینترنت

سلام خدمت دوستان عزیز
    من یک سرور الستیکس راه اندازی کرده ام.تعدادی داخلی تعریف کرده ام و با نرم افزار های مختلفی که برای کامپیوتر و موبایل هست با هم در تماس هستیم البته در شبکه داخلی و هیچ مشکلی هم نیست.
    برای انتقال تماس روی بستر اینترنت یک خط اینترنت مجهز به آی پی استاتیک گرفته ام.در تنظیمات مودم آی پی الستیکس را هم در قسمت dmz وارد کرده ام که تمامی پورتها فروارد شوند.
    در خارج از شبکه نرم افزار ها با الستیکس ارتباط برقرار میکنند ولی بعضی مواقع صدا دو طرفه قطع هست یا یکطرفه میشود.با شرکت خدمات دهنده اینترنت تماس گرفتم پورت 5060 باز هست.بلندگو و میکروفن هم سالم است.تقریبا تمامی اینترنت را هم زیر و رو کردم و هر راه حلی بود امتحان کردم از جمله فعال کردن تمامی کدکهای الستیکس.محدود کردن پورتهای مورد استفاده. استفاده از چندین مدل نرم افزار روی کامپیوتر و موبایل. استفاده از پورت فرواردینگ بجای dmz و .....................تقریبا یکماه درگیر هستم.
    لطفا یک راه حل به من پیشنهاد دهید .با تشکر قبلی از دوستان

سلام
    پورت فورواردینگ از روی مودم ای دی اس ال خیلی اذیت میکنه .فایروال مودمتون اگه روشن هست خاموش کنید . با توجه به اینکه آی پی ثابت دارین به شما پیشنهاد میکنم از میکروتیک برای پورت فورواردینگ استفاده کنید امکانات زیادی هم داره . اگه میخواهید به راحتی داخلی هاتون رو از روی اینترنت ریجیستر کنید بهتون پیشنهاد میکنم یه رنج ۴ تا آی پی تهیه کنید و یکی رو مستقیما روی سرور ست کنید و بعد داخلی هاتون رو به راحتی از روی اینترنت ریجیستر کنید.

کامنت

سلام
      دوست عزیز
      وارد
      freepbx و بعدش asterisk sip setting بشید آی پی رو استاتیک انتخاب کنید و auto configure را بزنید
      اگر حل نشد دوباره پیام بزارید

کامنت

سلام
        ناگفته نمونه که پهنای باند دو طرف تماس خیلی مهمه
        Instagram : https://www.instagram.com/iranlinuxforum

Voip Trainer - Asterisk - Elastix - Agi Programming- NewRock

Voip Expert :ASTERISK-ELASTIX-NewRock Certified-With Experience of Working With
        Sangoma-Digium-Openvox-Synway-Atcom-Quintum Tenor-Polycom-Yealink-Rtx-Snom
        Cisco Collaboration - CME-CUCM-CUPs-CUC-WEBEX
        LPI ( Fundamental - LPI1 and LPI2 ) - Monitoring: ZABBIX-VOIPMONITOR-NAGIOS - CCNA

Linkedin Profile : https://www.linkedin.com/in/masuma-vahid-26b17b66/

کامنت

خیلی ممنون از راهنمایی شما.من کار کردن با میکروتیک رو یاد ندارم اگر ممکن است توضیحی در مورد نحوه کارش بدهید.اگر منبعی هم مد نظرتون هست بفرمایید.با تشکر

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
          در حال انجام ...
          X