اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

درخواست آموزش نصب و راه اندازی نرم افزارهای مانیتورینگ cacti و PingPloter و Solar Winds

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

درخواست آموزش نصب و راه اندازی نرم افزارهای مانیتورینگ cacti و PingPloter و Solar Winds

سلام خدمت دوستان گرامی
    من میخوام یه نرم افزار مانیتورینگ نصب کنم تحت شبکه توی اینترنت خیلی سرچ کردم چیز درست و حسابی گیر نیووردم اگر هم بود مطالب خیلی قدیمی بود .
    نرم افزار مانیتورینگ تحت لینوکس cacti و PingPloter و تحت ویندوز Solar Winds رو گیر اوردم . Solar Winds که ظاهرا پولی هست و Cacti و Ping Ploter هم که داکیومنت درست و حسابی گیر نیوردم توی این فروم ها خیلی سرچ کردم مطالب اکثرا قدیمی هستند .
    اگه جسارت نباشه از مدیرا و دوستای گلم توی انجمن که توی زمینه مانیتورینگ تجربه دارند درخواست داشتم که آموزش تصویری از نصب و راه اندازی این نرم افزارها و یا نرم افزار بهتر فری مانیتورینگ که من نتونستم معرفی کنم توی انجمن بزارن من خیلی ها رو سراغ دارم که دنبال همچین آموزش هایی هستند . ببخشید اگه یه کم توقع زیادی دارم ولی متاسفانه منبع درست و حسابی توی سایت های ایرانی وجود نداره .
    آخرین ویرایش توسط alboorz; در تاریخ/ساعت 09-26-2013, 09:40 AM.

سلام

من قبلا روی یکی از سرورهای VMware برای مانیتورینگ Bandwidth و Traffic سیستم Cacti نصب کردم.
    اما متاسفانه ضعفی که داشت این بود مصرف بسیار بالای CPU داره.
    در حدودی که بعضی مواقع به 8,000MHz میرسید!

بهتون پیشنهاد میکنم از PRTG استفاده کنید.

همچنین توصیه میشود مطالعه کنید.

آموزش نصب و کانفیگ Cacti در RedHat/Centos 7 و Fedora 21
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 11-01-2021, 02:00 AM.

کامنت

ممنون عزیز میتونم ازتون خواهش کنم این prtg رو معرفی کنید که چی هست و چه قابلیت های داره ویندوزی هست یا لینوکسی ؟

کامنت

نوشته شده توسط alboorz مشاهده پست
        ممنون عزیز میتونم ازتون خواهش کنم این prtg رو معرفی کنید که چی هست و چه قابلیت های داره ویندوزی هست یا لینوکسی ؟
        PRTG ویندوزی هست.
        سنسورهای مختلفی هم داره که یکی از کاربری ترینشون SNMP هست.

نسخه کرک شده:

کد:
        [URL]http://p30download.com/fa/entry/35882/software/network-internet/network-tools/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-prtg-network-monitor-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87/[/URL]

کامنت

این نرم افزار به من نشون میده که کی داره چقدر bandwith مصرف میکنه و لاگ بده که مثلا فلان سیستم از چه سایتهایی بازدید کرده و اگه سیستمی از شبکه قطع شد آلارم بده و از این جور امکانات

کامنت

نوشته شده توسط alboorz مشاهده پست
            این نرم افزار به من نشون میده که کی داره چقدر bandwith مصرف میکنه و لاگ بده که مثلا فلان سیستم از چه سایتهایی بازدید کرده و اگه سیستمی از شبکه قطع شد آلارم بده و از این جور امکانات
            در مورد پهنای باند و Traffic بله نشون میده مصرفو.
            اما چه سایت هایی بازدید کرده رو فکر نمیکنم.(مطمئن نیستم)
            مورد سوم هم فکر کنم این امکانو داشته باشه.

PRTG امکانات بسیار مناسبی داره.
            بهتره نصب و باهاش کار کنید.
            متاسفانه در حال حاظر آموزش خاصی برای این سیستم ندارم اما با googling فکر کنم مشکلتون حل بشه :32:

کامنت

Cacti هم بد نیست اتفاقا پایدار تر از PRTG تحت ویندوز هست
              rmalekghasemi.ir
              MTCNA MTCRE CCNA CCNP
              CISCO-Mikrotik-VOIP-HP servers
              09131407063 تماس فقط امور تجاری -انجام امور تخصصی شرکت ISP-ISDP و ارگان های دولتی -مشاوره

کامنت

یک سری از نرم افزارهای مانیتورینگ:
                Prtg ویندوزی
                mrtg لینوکسی
                cisco work مخصوص سیسکو
                hp open view
                intel server managment
                wats up مال شرکت ip switch
                solar wins

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
                در حال انجام ...
                X