اطلاعیه

بستن
هنوز اطلاعیه ای در دست نیست.

چطور متوجه بشم که کسی به سرور لینوکسی من وارد شده ؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

چطور متوجه بشم که کسی به سرور لینوکسی من وارد شده ؟

سلام . من یه سرور لینوکسی دارم که سیستم تلفنی استریسک رو روش ریختم . این سرور رو یه سره دارن atack میزنن . من دنبال یه برنامه ای میگردم که کلا هرکی به سرور لاگین شد از 2 طریق به من خبر بده . یکی از طریق ایمیل و دیگری از طریق تلفن یعنی سیستم به صورت اتوماتیک تماس بگیره با گوشیم و یه پیغام خاصی که خودم تعیین کردم رو برام پخش کنه که من متوجه بشم که کسی به سرور لاگین کرده .
    از دوستان اگه کسی تجربه ش رو داره لطفا راهنمایی کنن . ممنون

دوست عزیز شما میتونی last login ها رو ببینی ... با استفاده از دستور last
    حالا شما بهتره که user های دیگه رو غیر فعال کنید .. مطمئن شید که ایا کسی به سرور شما login میشود یا خیر ... بهترین محلی که برای اسکریپت میتونید run کنید استفاده از terminal میباشد
    آخرین ویرایش توسط Habili; در تاریخ/ساعت 01-24-2021, 07:12 PM.

کامنت

البته اینم عرض کنم دستور who میتونه به شما یوزر های انلاین رو نشون بده به علاوه ای پی طرف اگه از طریق remot به شما متصل شده باشه

کامنت

سلام دوست عزیز
        شما میتونید فایروال نصب کنید تا هر موقع لاگین میشه براتون ایمیل میاد
        میتونید یه بش اسکریپت هم بنویسید که در زمان لاگین براتون پیامک هم ارسال بشه.
        امنیت و پشتیبانی سرور های لینوکسی

کامنت

درباره انجمن منطقه لینوکسی ها

انجمن منطقه لینوکسی ها با هدف ارتقاء سطح علمی کاربران در سطح جهانی و همچنین کمک به بالا بردن سطح علمی عمومی در زمینه های تخصصی فوق پایه گذاری شده است. انجمن منطقه لینوکسی ها از طریق کارشناسان و متخصصان پاسخگوی سوالات گوناگون کاربران مبتدی یا پیشرفته میباشد تا حد امکان تلاش شده که محیطی متنوع و کاربر پسند و به دور از هرگونه حاشیه جهت فعالیت کاربران در این انجمن ایجاد شود. لذا ما به صورت مستمر برای پیشرفت کمی و کیفی محتوی و اطلاعات انجمنمان میکوشیم که این برای ما ارزشمند و حائز اهمیت است. کلیه حقوق،اطلاعات و مقالات در این انجمن متعلق به سایت منطقه لینوکسی ها میباشد، و هرگونه نسخه برداری بدون ذکر منبع مورد پیگرد قانونی خواهد شد.

شبکه های اجتماعی
        در حال انجام ...
        X