اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

مجازی سازی

بستن
X
 
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
Clear All
پست های جدید

  مجازی سازی

  به طور کلی مجازی سازی یعنی روی یک سرور سخت افزاری (حالا این سرور می تونه یه کامپیوتر باشه البته با کانفیگ بالا یا یک سرور خفن hp باشه ) چند تا کامپیوتر و سیستم عامل دیگه درست کنیم . البته معمولا مجازی سازی رو روی سرور انجام می دن چون سخت افزار زیادی رو طلب می کنه . انواع مجازی سازی رو هم داریم . مثل مجازی سازی سرور ، مجازی سازی دسکتاپ و مجازی سازی برنامه .
  ایندفعه مجازی سازی سرور توضیح می دم . دفعه بعد بقیه مجازی سازی ها رو .

  در مجازی سازی به جای خرید چند سرور و استفاده بخشی از آن ها ، یک سرور قوی می خریم و نهایت استفاده رو از اون سرور انجام می دیم . روی اون سرور سخت افزاری ، چندتا کامپیوتر ایجاد می کنیم و روی هر کامپیوتر ایجاد شده یک سیستم عامل نصب می کنیم . حالا می تونید ویندوز 10 باشه یا ویندوز سرور یا هر چی .
  حالا با نرم افزار های مختلف می تونیم کار مجازی سازی رو انجام بدیم . دو. تا از نرم افزارهایی که خیلی معروف هستن برای کار مجازی سازی یکی vmware هست که خیلی معروفه و دیگری citrix هست که بعدا در مورد هر کدوم صحبت می کنیم . و هر کدوم مزایا و معایب خودشون رو دارن مثلا نصب vmware راحته و با زدن چند تا next نصب میشه ولی در عوض عیب یابی اون سخته . ولی citrix نصب سختی داره ولی در عوض عیب یابی اون کار راحتی هستش و ... .
  مجازی سازی برای سازمان ها و شرکت ها خیلی کاربرد داره و همچنین هزینه های یک سازمان رو کاهش می ده .

  حالا توی مقاله های بعدی درباره vmware و citrix توضیح می دم .

  فعلا خداحافظ تا مطلب بعدی .
  امیدوارم به دردتون بخوره مطالبم .
در حال انجام ...
X