اطلاعیه

بستن

در حال به روز رسانی سیستم

سلام و احترام خدمت دوستان و سروران گرامی. نرم افزار انجمن در حال به روز رسانی جهت خدمات رسانی بهتر به شما دوستان گرامی میباشد و چند روزی با اختلال مواجه هستیم. از صبر و بردباری شما سپاسگذاریم.
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

معرفی قابلیت های vSphere 6.7 بخش دوم

بستن
X
 • فیلتر کردن
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

 • معرفی قابلیت های vSphere 6.7 بخش دوم

  با سلام در ادامه مقاله معرفی قابلیت های vSphere 6.7 (بخش اول) به بررسی موارد دیگر خواهیم پرداخت.


  Persistent Memory (PMem) Devices

  یکی از قابلیت های بسیار خوبی که در این نسخه 6.7 اضافه شده قابلیت non-volatile memory (NVM) بوده که البته به اسم persistent memory (PMem) معرفی شده است. مشتریان شرکت VMware میتوانند از سرعت بسیار بالای Memory البته بصورت persistence و همچنین از Storage ها استفاده کنند. سرور های HP و Dell این تکنولوژی ساپورت خواهند کرد. در یک مقاله بصورت کامل این قابلیت را پیاده سازی خواهیم کرد.
  برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید نام: how-to-fake-persistent-memory-for-testing-0.png مشاهده: 4 حجم: 50.1 کیلو بایت

  Virtual Hardware Version 14

  خوب همانطور که میدانید در هر نسخه یک سری قابلیت ها سخت افزاری به ماشین های مجازی شما اضافه خواهد شد که این قابلیت ها در کل Virtual Hardware میگویند. این Virtual Hardware ها ورژن داشته، در این نسخه از vSphere 6.7 ورژن Virtual Hardware برابر با 14 خواهد بود. قابلیت های خاصی به این Virtual Hardware اضافه شده است مانند همین (PMem) که شما در ماشین محازی با نام NVDIMM مشاهده خواهید کرد، از جمله موارد دیگر Trusted Platform Module (TPM) بوده به عنوان یک چیپ سخت افزاری بوده که از چندین روش امنیت فیزیکیبرای بحث امنیت استفاده خواهد کرد.

  VMFS Datastores

  در این نسخه 6.7 امکان ایجاد Datastore با فرمت VMFS3 را نخواهید داشت. بهمین دلیل vSphere 6.7 بصورت اتوماتیک Datastore های vmfs3 را به 5 آپگرید خواهد کرد بدون اینکه دیتایی از شما از دست برود.

  نکته : شما نمیتوانید Datastore با vmfs 5 را به 6 آپگرید کنید مگر اینکه از Storage vmotion انجام دهید.

  در vSphere 6.7 امکان ساخت Datastore ه با vmfs 5 و همچنین 6 را خواهید داشت. اما در vSphere 6 به قبل شما امکان ساخت vmfs ورژن 5 را دارید، لذا اگر شما دو عدد سرور که یکی از آن نسخه 6 و دیگری نسخه 6.7؛ و هر دو یک Datastore مشترک دارند از vmfs 6 استفاده نکنید چون سرور با نسخه 6 نمیتواند به آن Datastore دسترسی داشته باشد.

  امیدوارم مفید واقع شده باشد
  فایل های پیوست شده
  ویرایش توسط Habili : http://linux-zone.org/forums/member/5-habili در ساعت 11-27-2018, 01:59 PM
پردازش ...
X